تاریخ انتشار خبر: ۱۲ , مهر, ۱۳۹۳ | ۱۲:۵۲:۳۹
کد خبر : 17500

گوشت های قربانی حج چه میشوند ؟؟

ناصر حویزاوی با بیان این‌که آخرین هماهنگی‌ها با بانک توسعه اسلامی انجام گرفته، افزود: صبح عید قربان، ابتدا ذبح قربانی حجاج زن و سپس حجاج مرد انجام شده و امیدواریم تا حوالی ظهر، این برنامه به پایان برسد. وی با تاکید بر این‌که قربانی در ۷۲ خط مجزا و زیر نظر روحانیون و افراد خبره […]

ناصر حویزاوی با بیان این‌که آخرین هماهنگی‌ها با بانک توسعه اسلامی انجام گرفته، افزود: صبح عید قربان، ابتدا ذبح قربانی حجاج زن و سپس حجاج مرد انجام شده و امیدواریم تا حوالی ظهر، این برنامه به پایان برسد.

وی با تاکید بر این‌که قربانی در ۷۲ خط مجزا و زیر نظر روحانیون و افراد خبره انجام می‌شود، افزود: عربستان سعودی هم حدود ۶۵۰ دامپزشک را برای نظارت اعزام کرده است.

وی ادامه داد: گوشت‌های سالم، بعد از بسته‌بندی به تعدادی از کشور‌ها ارسال خواهد شد.

مسئول طرح قربانی گفت: بیشتر این ذابحان که سال‌هاست در این‌جا حضور دارند و هیچ‌کدام به‌دلیل انجام وظیفه اعمال حج تمتع را انجام نمی‌دهند.

حویزاوی افزود: گوسفندهای خریداری شده از دو مزرعه تأمین دام بانک توسعه اسلامی به مکان کشتارگاه انتقال یافته‌اند.

وی خاطرنشان کرد: مبلغ ۳۵۲ هزار تومان بابت قربانی در ایران از زائران دریافت شده است و تمام عملیات ذبح در ۵ قربانگاه معیصم، آبی راست و چپ و قرمز راست و چپ انجام می‌شود، ۲۲ هزار گوسفند در قربانگاه معیصم و مابقی در قربانگاه‌های آبی و قرمز ذبح می‌شوند.

حویزاوی با تأکید بر اینکه گوسفندان با رعایت موازین شرعی و با نظارت نمایندگان بعثه مقام معظم رهبری به نیابت از زائران  ذبح می‌شود، گفت: گوشت قربانی توسط بانک توسعه اسلامی به ۲۸ کشور اسلامی که نیازمند هستند ارسال می گردد.

اشتراک مطلب با :