تاریخ انتشار خبر: ۱۰ , مهر, ۱۳۹۳ | ۲۰:۵۴:۱۷
کد خبر : 17472

اولین سالروزبه خاکسپاری شهدای گمنام شهرامام برگزارشد /حضور ۳۰۰۰نفردراین مراسم

سه شنبه شب نهمین گردهمایی رزمندگان بخش مرکزی دزفول و اولین سالروز خاکسپاری شهدای گمنام شهر امام «ره» در حرم شهدا برگزار گردید.  در این مراسم که با حضور بالغ بر سه هزار نفر از مردم شهید پرور و خانواده شهدای شهر امام، مسئولین شهرستانی و رزمندگان بخش مرکزی دزفول برگزار شد ، فضای داخلی […]

سه شنبه شب نهمین گردهمایی رزمندگان بخش مرکزی دزفول و اولین سالروز خاکسپاری شهدای گمنام شهر امام «ره» در حرم شهدا برگزار گردید.

 در این مراسم که با حضور بالغ بر سه هزار نفر از مردم شهید پرور و خانواده شهدای شهر امام، مسئولین شهرستانی و رزمندگان بخش مرکزی دزفول برگزار شد ، فضای داخلی مزار شهدای گمنام با گنجایش ۲۰۰۰ صندلی قبل از شروع مراسم تکمیل گردید و تعداد زیادی از شرکت کنندگان که شمار آنها بیش از هزار نفر تخمین زده می شود در خیابان مستقر شدند و افزون بر این افراد تعدادی نیز در داخل حرم شهدا به صورت ایستاده در مراسم حاضر بودند.

.

برخی منابع نیز جمعیت شرکت کنندگان در این محفل را ۴۰۰۰ هزار نفر تخمین زده اند.

.

اما نکته قابل توجه حضور پررنگ بانوان اهل شهر امام«ره» در این برنامه نورانی بود. بطوری که مکان مهیا شده برای آنها لحظاتی پیش از آغاز برنامه تکمیل گردید و باقی بانوان با تلاش نیروی های پشتیبانی برنامه بر روی فرش های قرار داده شده در خیابان استقرار یافتند.

.

در اوایل محفل حجه الاسلام والمسلمین شاه آبادی امام جمعه شهر امام«ره» ضمن خیر مقدم به مدعوین و تقدیر از برگزار کنندگان برنامه اظهار کرد: بخش مرکزی دزفول ولایتمداری و ایمان خود را در هشت سال دفاع مقدس با نثار شهدا و حضور جوانان غیورش در جبهه ها نشان داد.

،

امام جمعه شهر امام «ره»

.

وی افزود: پایداری، مقاومت ، ایستادگی در راه رهبری و پشتبانی از نظام اسلامی یکی دیگر از افتخارات بخش مرکزی است که بعد از جنگ تحمیلی رقم خورده است.

.

رئیس شورای فرهنگ عمومی بخش مرکزی دزفول در ادامه سخنان خود شهدا ،ایثارگران، جانبازان و خانواده شهدا را سند افتخار این بخش برشمرد و متذکر شد: امروز خانواده های ایثارگران ما، فرزندان شهدای ما و یادگاران جبهه ها در پیچ و خم زندگی دچار مشکل هستند و توقعی که از مسئولین نظام مقدس اسلامی در رابطه با پی گیری مشکلات خانواده ایثارگران وجود دارد توقعی به جا و به حق است.

.

وی همچنین خواستار توجه بیشتر مسئولین به این بخش بویژه در مسائل فرهنگی شد و بیان داشت: مسئولین محترم باید نسبت به مسئله اشتغال خصوصا در بخش مرکزی دزفول که قطب کشاورزی به شمار می رود اهتمام بیشتری داشته باشند.

.

حجه الاسلام والمسلمین شاه آبادی در ادامه گفت: درس شهدا برای ما از خودگذشتگی و پای بر دنیا گذاشتن برای بدست آوردن عزت ابدی بوسیله مقاومت در مقابل زیادی خواهی دشمن است.

،

اولین سالروز خاکسپاری شهدای گمنام شهر امام ره

.

وی همچنین با بیان اینکه درس دیگر شهدا این است که اگر دشمن مادیت ما را بگیرد حیات حقیقی را نمی تواند از ما بگیرد ادامه داد: اعلام می کنیم که ما پیروان همان شهدایی هستیم که دنیای خود را دادند تا عزت و جاودانگی حقیقی را بدست آورند.

.

در ادامه برنامه نیز حجه الاسلام والمسلمین نادم پژوهشگر جهاد و شهادت به بیان خاطراتی از شهدای نورانیت مضاعفی به برنامه بخشید.

.

وی همچنین بیان داشت: رزمندگان عزیزی که دیروز افتخار آفریدند امروز با همت و اعتقاد خود تداوم دهنده راه سرخ شهدا هستند.

.

این راوی برجسته دوران دفاع مقدس اظهار کرد: استخوان های بی رنگ شهدایی که یک لحظه هم تابع هوای نفس نبوده اند رنگ مجالس و پارتی های رنگارنگ را محو می کند.

.

این محفل نورانی با اجرای سرود توسط گروه منتظران المهدی مسجد صاحب الزمان، مرثیه سرایی، قرائت قرآن کریم و نمایش کلیپ تصویری همراه بود.

.

گفتنی است حاج صادق آهنگران نیز که به عنوان مرثیه سرای مراسم دعوت گردیده بود به علت کسالت شدید نتوانست در این مجلس شرکت کند.

،

بانوان در سالروز خاکسپاری شهدای گمنام شهر امام

،

اولین سالروز خاکسپاری شهدای گمنام شهر امام ره

اشتراک مطلب با :