تاریخ انتشار خبر: ۱۰ , مهر, ۱۳۹۳ | ۲۱:۰۲:۰۴
کد خبر : 17463

۲۵۰ ناشنوا در دزفول از خدمات بهزیستی بهره مند می باشند

سعید ایثاری ‘ روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود:تعدادی از این افراد که نیازمند کمک های حمایتی و خدماتی می باشند از سوی سازمان بهزیستی تحت پوشش قرار دارند. وی تعداد دانش آموزان ناشنوا و کم شنوای دزفول را ۳۵ نفر اعلام کرد و گفت:پرداخت وام اشتغال ۵۰ میلیون ریالی ، پرداخت […]

سعید ایثاری ‘ روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود:تعدادی از این افراد که نیازمند کمک های حمایتی و خدماتی می باشند از سوی سازمان بهزیستی تحت پوشش قرار دارند.

وی تعداد دانش آموزان ناشنوا و کم شنوای دزفول را ۳۵ نفر اعلام کرد و گفت:پرداخت وام اشتغال ۵۰ میلیون ریالی ، پرداخت هزینه درمانی و کمک هزینه ازدواج از جمله تسهیلاتی است که اداره بهزیستی دزفول در شش ماهه نخست امسال به این افراد ارائه کرده است.

رییس اداره بهزیستی دزفول عمده مطالبات ناشنوایان و کم شنوایان را اشتغال ،ازدواج و مسکن عنوان کرد و گفت:بهزیستی دزفول آمادگی لازم برای پرداخت هزینه تحصیلی این افراد تا هر مقطعی را دارد.

وی برقراری ارتباط با دیگران را از دیگر مشکلات این قشر دانست و اظهار داشت:سه نفر از کم شنوایان توسط بهزیستی برای کاشت حلزون به مراکز درمانی معرفی و به هر کدام از آنها مبلغ ۴۰ میلیون ریال پرداخت شد ضمن اینکه سمعک وباتری سمعک نیز به صورت رایگان در اختیار افراد کم شنوا قرار گرفت.

سی ام سپتامبر مصادف با هشتم مهر ماه امسال به عنوان روز جهانی ناشنوایان نامگذاری شده است.

اشتراک مطلب با :