تاریخ انتشار خبر: ۹ , مهر, ۱۳۹۳ | ۲۰:۰۳:۴۹
کد خبر : 17461

انتقاد به دریافت کارمزد در ازای ارائه خدمات بانکی

رییس انجمن حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خوزستان از وضعیت دریافت کارمزد در ازای خدمات ارایه شده از سوی خودپردازهای بانکی انتقاد کرد. علی رحمانی‌زاده اظهارکرد: ‌دریافت کارمزد از سوی خودپردازهای بانکی، خلاف سیاست‌های کلان بانکداری الکترونیک است؛ این مساله باعث می‌شود که مردم نسبت به حمل پول نقد ترغیب شوند، در صورتی‌که ما باید مردم […]

رییس انجمن حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خوزستان از وضعیت دریافت کارمزد در ازای خدمات ارایه شده از سوی خودپردازهای بانکی انتقاد کرد.

علی رحمانی‌زاده اظهارکرد: ‌دریافت کارمزد از سوی خودپردازهای بانکی، خلاف سیاست‌های کلان بانکداری الکترونیک است؛ این مساله باعث می‌شود که مردم نسبت به حمل پول نقد ترغیب شوند، در صورتی‌که ما باید مردم را به سمت استفاده بیشتر از کارت‌های الکترونیکی بانکی تشویق کنیم.

وی افزود: بانک‌ها در جهت ارایه خدمات بانکی باکیفیت، ارزان و بهتر به مشتریان باید با یکدیگر رقابت کنند نه این‌که رقابت آن‌ها تنها در زمینه دریافت کارمزد خلاصه شود.

رحمانی‌زاده عنوان‌کرد: در کشورهای دیگر به دلیل این‌که میزان بهره بانکی پایین است، دریافت کارمزد توجیه‌پذیر است اما در کشور ما با سودهای بالای بانکی دریافت کارمزد توجیهی ندارد.

رییس انجمن حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خوزستان گفت: ‌اگر معتقد به بانکداری الکترونیکی هستیم و می‌خواهیم در این راستا گام برداریم باید ارایه خدمات بانکی از خودپردازها بدون کارمزد باشد تا مردم تشویق به استفاده از خدمات بانکی الکترونیکی شوند.

اشتراک مطلب با :
  1. شهروند استان خوزستان شمالی (دزفول) Iran (ISLAMIC Republic Of) Unknow Browser Unknow Os گفت:

    بهره بانکی در سایر کشورها حدود ۱/۵%است؟بامقایسه ۲۵-۳۰%وبطور غیر رسمی ۴۰% بهره بانکی در کشور ما وتماما باشرایط غیر واقعی و تحمیلی از سوی بانکها سبب شده تا هرچه بانکها دیکته کنند وام گیرنه فلک زده تن در دهد.و به بانکداری انهم از نوع اسلامیش افتخار کنند.وهمین شرایط غیر عادلانه سبب شده که اقتصاد مملکت از چرخه سالم خود خارج شود.بیشتر تولید کنندکان دست از تولید بر دارند و راهی زندان شوند.با این سود بانکی بالا کدام اقتصاد شکوفاشده؟ایا بهتر نیست که پای بانکهای خارجی غارتگر به مملکت باز شود تا با سود بانکی ۱/۵%مملکت ما را غارت کنند تا بانکهای وطنی با سود ۴۰%؟؟؟همان شرایط وحشتناکی را که سالها برای سازندگان اتومبیل در ایران درست کردند اخرش هر چه بلا سر مردم خواستند بعنوان پیشترفت وحمایت از صنعت خودروسازی اوردند این وضع اسفناک و سر از پارانت صنعت خودروسازی کشور یعنی هیچی.دست بدامان خودرو بسیار مدرن خارجی با هزینه یکدهم.بانکداری هم در این مملکت همان راه را رفته .اخرش باید بانکهای خارجی را بیاوریم تا وام ۱/۵%بدهند چون بانکهای ایرانی در اثر تربیت غلط فقط یاد گرفته اند سود وحشتناک کار کنند.فاتحه برتمامی ارکان اقتصادی مملکت ما.