تاریخ انتشار خبر: ۸ , مهر, ۱۳۹۳ | ۲۳:۳۸:۵۷
کد خبر : 17439

جزئیات مرگ دختربچه در تیراندازی طایفه‌ای

فرماندار مسجدسلیمان جزئیات تیراندازی روز گذشته در یک مراسم ختم را که موجب کشته شدن یک دختربچه ۱۰ ساله شد، شرح داد. علی‌رضا گرویی در این باره اظهار کرد: روز گذشته در یک مراسم فاتحه‌خوانی در یکی از مناطق عشایری مسجدسلیمان، فردی بنا به رسوم طایفه‌ای، اقدام به تیراندازی هوایی کرد که یکی از تیرها […]

فرماندار مسجدسلیمان جزئیات تیراندازی روز گذشته در یک مراسم ختم را که موجب کشته شدن یک دختربچه ۱۰ ساله شد، شرح داد.

علی‌رضا گرویی در این باره اظهار کرد: روز گذشته در یک مراسم فاتحه‌خوانی در یکی از مناطق عشایری مسجدسلیمان، فردی بنا به رسوم طایفه‌ای، اقدام به تیراندازی هوایی کرد که یکی از تیرها به دختربچه ای به نام هستی اسدی ۱۰ ساله اصابت کرد.

وی ادامه داد: تیر به کتف این دختربچه اصابت کرد و خونریزی موجب مرگ او شد. اطلاعات کامل‌تر در این زمینه توسط پلیس باید منتشر شود.

فرماندار مسجدسلیمان در خصوص ممنوعیت تیراندازی هوایی در مراسم‌ها از جمله عزا و عروسی گفت: شلیک هوایی در مراسم عشایر، فرهنگ غلطی است که جز با فرهنگ‌سازی رفع نخواهد شد. از دیرباز اقدمات زیادی در زمینه فرهنگ‌سازی و ممنوعیت این اقدام صورت گرفته که موجب کمتر شدن این کار شده ولی همچنان این اقدام از سوی عشایر به عنوان یک رسم انجام می‌شود.

گرویی اظهار کرد: در جلسات مختلف از جمله شورای تامین شهرستان و نمازهای جمعه اقدام به فرهنگ‌سازی در این زمینه کرده‌ایم اما برای رفع این موضوع کار بسیاری باید انجام داد.

اشتراک مطلب با :