تاریخ انتشار خبر: ۸ , مهر, ۱۳۹۳ | ۱۲:۳۳:۴۷
کد خبر : 17421

بازسازی صحنه سرقت از طلافروشی در دزفول با حضور مجرمین+ تصویر

به گزارش دزنا ۲۴” عصر امروز دو تن از سارقان طلافروشی “امیر زرگر” واقع در خیابان شریعتی دزفول که ۲۴ ساعت پس از سرقت با سرعت عمل نیروی انتظامی و نیروهای اطلاعاتی در شهرستان خرم آباد دستگیر شده بودند، جهت بازسازی صحنه جرم با هدایت نیروی انتظامی و حضور مقامات قضایی به محل سرقت آورده […]

به گزارش دزنا ۲۴” عصر امروز دو تن از سارقان طلافروشی “امیر زرگر” واقع در خیابان شریعتی دزفول که ۲۴ ساعت پس از سرقت با سرعت عمل نیروی انتظامی و نیروهای اطلاعاتی در شهرستان خرم آباد دستگیر شده بودند، جهت بازسازی صحنه جرم با هدایت نیروی انتظامی و حضور مقامات قضایی به محل سرقت آورده شدند.
این دو سارق که سن تقریبی آنها بیشتر از ۲۵ سال نبود به صورت جداگانه نحوه سرقت از این طلافروشی و متواری شدن خود و همدستانشان را از صحنه جرم تشریح کردند.
یکی از سارقین در توضیح نحوه سرقت از این طلافروشی گفت: برای اینکه چهره ما شناسایی نشود صورت های خود را بوسیله ماسک های سیاه رنگ پوشانده بودیم.
وی گفت: پس از خروج از اتومبیل بوسیله اسلحه کلاشینکفی که در دست داشتم چندین گلوله به سمت ویترین طلافروشی شلیک کردم و همدست دیگرم بوسیله پتک سنگینی که در دست داشت اقدام به خوردکردن شیشه ویترین و جمع آوری طلاهای داخل آن نمود.
این مجرم افزود: جهت ترساندن عابرین و دور کردن آنه از محل سرقت و همچنین متواری شدن از محل چندین گلوله دیگر شلیک کردم و بوسیله یک دستگاه پژوه ۴۰۵ مشکی از محل سرقت به اتفاق همدستانم متواری شدیم.
یکی از مقامات قضایی در گفتگو باخبرنگار ما گفت: خوشبختانه با انجام کارهای اطلاعاتی و انتظامی دقیق شخصی که اقدام به مالخری طلاهای مسروقه کرده بود شناسایی و دستگیر شده است.
حضور مردم و قدردانی از نیروی انتظامی جهت دستگیری این سارقین از نکات برجسته این برنامه بود.

s013

s073

s093

s083
s122

s132

اشتراک مطلب با :
 1. ساعی Iran (ISLAMIC Republic Of) Unknow Browser Unknow Os گفت:

  آقا هر چی میکشیم از اشتباهات خودمونه. من ساعی هستم که یک گالری جواهر فروشی تو شیراز دارم. دو سال پیش ملکمو کوبیدم و یه گالری به خیال خودم محکم ساختم. مهندس مشاور گرفتم و کلی از این حرفا که مثلا محاسبه کنه بتن دیوارا از چه نوعی و با چه ضخامتی باشه که دزدا نتونن خرابش کنن یا شیشه در گالری و ویترین ضد گلوله باشه و گاوصندوق هم از تهران به کاوه سفارش دادم.

  بعد از ۱۱ ماه گالری حاضر شد و من با خیال راحت شروع به کار کردم کردم.

  درست برج ۵ سال پیش دزدان اومدن با کلاش زدن به شیشه ویترین مثلا ضد گلولم و حدود ۵ کیلو طلا بردن. از آگاهی بپرسید تا حالا هم از دزداش خبری نیست.

  وقتی به آگاهی گفتم این شیشه ضد گلوله بود پس چطور اینطوری ریختنش پایین؟ گفت از فروشندش شکایت کنید بعد یه شرکتی را توی تهران معرفی کردن که کارش ضد سرقت کردن طلا فروشیها و بانکهاست و میگفتن اونا میتونن همه کاری برات بکنن که خیالت راحت بشه. اسم شرکتش مرد نگهبان بود وقتی باهاشون تماس گرفتم گفتند شیشه ضد گلوله یه عنوان متقلبانه است چون شیشه اگر بخواد ضد گلوله باشه نباید بر اساس معیار شلیک سه گلوله تو یه مثلث به عنوان شیشه ضد گلوله ارزیابی بشه بلکه برای بانکها و جواهر فروشیها حفاظت باید به صورتی باشه که اگر رگبار گلوله هم حتی در یک محل شلیک شد امکان شکستن شیشه وجود نداشته باشه و گفتند که هیچ شیشه ای در دنیا این ویژگی را نداره. بعد به من نشون دادن که این گاوصندوقهایی که ما خیلی دلمونو بهش خوش کردیم چطوری تو چند لحظه باز میشن جوری که ما خودمون که رمزشو داریم به اون سرعت نمیتونیم بازش کنیم و حتی بهم نشون دادن این دیوار قطور بتنی که مثلا مهندس مشاور برام محاسبه کرده بود از چه بتنی و با چه ضخامتی باشه چطور با یه اره زنجیری مثل این اره های چوب بری یا یه دستگاه هوا برش مثل پنیر تو چند ثانیه بریده میشه جوری که واقعا وحشت کردم و با خنده بهشون گفتم این چیزارو نشونم میدید که جنساتونو بهم بفروشید؟

  به هر حال اونها اومدن و گالریمو تجهیز کردن. خیلی خرج کردم برای سیستماشون در حالی که همه همکارا میگفتن اشتباه میکنی بابا دیگه دزد اینجا نمیاد. ولی برج ۳ همین امسال دزدا دوباره شبونه اومدن تو مغازه، حالا چطوری کرکره برقی را داده بودن بالا من نمیدونم، آگاهی میگفت مثل آب خوردن با یه سیتمی تمام ریموتا رو باز میکنن. قفل زایس رو در گالری داشتم تازه دو تا قفل کتابی هم رویکرکره برقی داشتم که همه را باز کرده بودند. دزدگیرو هم که از کار انداخته بودن و دی وی آر دوربین را هم برده بودن ولی تا خود صبح به گاوصندوق ور رفته بودن و خدا رو شکر نه تونسته بودن درشو بازش کنن چون اصلا قفلی روش نیست که بتونن بازش کنن و نه تونسته بودن دیوارشو ببرن چون گاوصندوق که این شرکت مرد نگهبان میسازه یه چیزایی توش به جای بتن میریزه که قابل بریدن و سوزوندن نیست. چون میگه بتن وقتی موقع ساخت وسط بدنه گاوصندوق ریخته میشه حتی اگر فرض کنیم بتن محکمی باشه اصلا فرصت خشک شدن و سفت شدن پیدا نمیکنه واسه همین وقت با هوا برش بدنه را میبرن اون بتن که موقع ساخت توش ریختن مثل خاک میریزه بیرون واسه همین یه گاوصندوق هم بهشون سفارش دادم.

  آخر هم یک سیستمی تو گالریم گذاشتن که اگر دزدا وقتی گالری بازه با اسلحه بیان تو هیچ کاری با ما نمیتونن بکنن و گیر میفتن.

  به هر حال اینکه قفل رو شکستن و دوربین و دزدگیر را از کار انداختن و گاوصندوق را هم باز کردن که همونطور که گفتم برام عجیب نیست ولی این که نزدیک کانکس نیروی انتظامی این کارو کردن دیگه نمیدونم چی باید بگم.

  پس باز هم توصیه میکنم برای راحت کردن خیال خودتون با این شرکت مرد نگهبان تماس بگیرِد و حتی اگر مجبور شدید یه مقدار طلا بفروشین تا سیستمهای اینا رو بگیرِین ارزششو داره چون با وضعیتی که الان تو کشور خودمون و همسایه هامون هست واقعا پلیس بیچاره کاری از دستش بر نمیاد. ما باید خودمون به فکر خودمون باشیم

 2. جالب Romania Unknow Browser Unknow Os گفت:

  جالبه از فرصت دارن استفاده میکنند برای تبلیغات گاو صندوق مرد نگهبان!!!!