تاریخ انتشار خبر: ۶ , مهر, ۱۳۹۳ | ۱۳:۵۰:۱۷
کد خبر : 17388

هفت مرکز بهداشتی درمانی دزفول به نام شهدا مزین شد

به گزارش دزنا ۲۴” امام جمعه دزفول روز یکشنبه در آیین نامگذاری این مراکز که در سالن غدیر دانشگاه علوم پزشکی دزفول برگزار شد،هفته دفاع مقدس را فرصتی مغتنم برای بازخوانی سرافراری و عظمت شهدا دانست و گفت: باید فرهنگ دفاع مقدس در جامعه زنده شود. حجت الاسلام ‘سیدمحمدعلی قاضی دزفولی’ افزود:دشمن در دوران جنگ […]

به گزارش دزنا ۲۴” امام جمعه دزفول روز یکشنبه در آیین نامگذاری این مراکز که در سالن غدیر دانشگاه علوم پزشکی دزفول برگزار شد،هفته دفاع مقدس را فرصتی مغتنم برای بازخوانی سرافراری و عظمت شهدا دانست و گفت: باید فرهنگ دفاع مقدس در جامعه زنده شود.

حجت الاسلام ‘سیدمحمدعلی قاضی دزفولی’ افزود:دشمن در دوران جنگ تحمیلی با گلوله و موشک علیه این مرز و بوم وارد صحنه شد و اکنون در قالب جنگ نرم باور ، ایمان ،اندیشه و ارزش ها را هدف قرار داده است.

وی اقدام دانشگاه علوم پزشکی دزفول مبنی بر نامگذاری تعدادی از مراکز بهداشتی درمانی به نام شهدا را حرکتی ارزشمند دانست و افزود:انتظار می رود با این حرکت ارزشی ، راه شهدا ادامه یابد.

امام جمعه دزفول به مسوولان توصیه کرد در کنار تابلوی مراکز بهداشتی که به نام شهدا مزین شده ،زندگینامه شهید نیز ارائه شود تا جوانان از این شهدا الگوی بگیرند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج دزفول نیز در این آیین گفت:هفته دفاع مقدس یادآور دلاوری و ایثارگران رزمندگانی است که با اخلاص جان خود را تقدیم کردند.

سرهنگ پاسدار ‘عبدالامیر محتشمی راد ‘ با گرامیداشت سالروز عملیات ثامن الائمه در پنجم مهرماه سال ۶۰ ، مهمترین عامل پیروزی رزمندگان در دوران دفاع مقدس را اخلاص دانست و اظهار داشت:دشمن با هدف براندازی تمدن و نظام اسلامی ، خانواده ،نظام آموزشی و اسطوره ها را هدف گرفته است.

‘ عبدالرحیم صائمی نیا’ رییس دانشگاه علوم پزشکی دزفول نیز گفت:در گذشته بهداشت و سلامت در جامعه فعال بود ولی چون حاکمیت اسلامی وجود نداشت نتوانست موفق باشد.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه بهداشت و درمان در دزفول در سالهای اخیر افزود:بودجه درمان و سلامت شهرستان دزفول از ۱۰۰ میلیارد ریال به ۵۸۰ میلیارد ریال افزایش یافته است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت:اورژانس بیمارستان بزرگ دزفول ظرفیت پذیرش چهار هزار بیمار را دارد در حالی که جوابگوی ۱۶ هزار بیمار در ماه است و به ۲٫۵ میلیون نفر خدمات پزشکی ارائه می نماید.

وی با اشاره به راه اندازی مرکز جراحی قلب،بخش سرطان ،مرکز نازایی و تولد هشتمین نوزاد در این مرکز گفت:فضای آموزشی دانشگاه توسعه یافته و تعداد دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی به ۷۲۱ نفر افزایش یافته است.

صائمی نیا افزود: حرکت و پیشرفت تنها با تجهیزات و امکانات ممکن نیست و باید برای پیشرفت در جهت توسعه علم و فناوری ،پژوهش و تحقیقات گام بردارشت و با شتاب فراوان به جایگاه علمی بالاتر رسید.

رییس دانشگاه علوم پزشکی دزفول امکانات و تجهیزات بیمارستان دزفول را در حد متوسط برآورد کرد و گفت:احداث بیمارستانهای تامین اجتماعی و یازهرا (س) در دزفول در دست پیگیری بوده ضمن اینکه مقدمات راه اندازی مرکز پیوند کلیه نیز در این شهرستان فراهم شده است.

وی افزود:راه اندازی پیشرفته ترین مرکز درمانی سرطان در دزفول در حال پیگیری می باشد که با راه اندازی این مرکز دزفول به قطب درمانی بیماران سرطانی منطقه تبدیل خواهد شد.

صائمی نیا گفت:با فراهم کردن مقدمات راه اندازی اورژانس هوایی در شهرستان دزفول آمار مرگ و میر ناشی از تصادفات کاهش خواهد یافت ضمن اینکه در سال ۹۴ جشن خودکفایی خانه های بهداشت در دزفول برگزار می شود.

رییس مرکز بهداشت دزفول نیز گفت:روند مزین کردن مراکز بهداشتی درمانی دزفول به نام مبارک شهدا از سال گذشته با همکاری سپاه،بنیاد شهید ،موزه دفاع مقدس و بسیج ادارات و همکاری سایر دستگاه ها آغاز شد.

‘بیتا چاییده ‘ افزود: برای نامگذاری مراکز بهداشتی درمانی دزفول از خانواده معظم شهدا کسب اجازه شده ضمن اینکه زندگی نامه شهدا ، خاطرات و آثار آنها برای مطالعه در مراکز بهداشتی جمع آوری و ارائه می شود.

در این آیین مرکز بهداشتی درمانی شماره یک دزفول با نام سردار شهید قاسم خورشید زاده ، مرکز شماره سه بنام سردار شهید احمد هدایت پناه ، مرکز شماره چهار بنام سردار شهید حاج عظیم محمدی زاده ، مرکز شماره پنج بنام سردار شهید عبدالحمید بادروج ، مرکز شماره شش بنام شهیده طوبی دیاحسین ، آزمایشگاه مرکزی بنام سردار شهید مسعود خرمی و مرکز طب کاربنام سردار شهید عبدالحمید صالح نژاد مزین شد.

در این آیین ۱۵۰ نفر از جانبازان ،ایثارگران و خانواده شهدای شاغل در دانشگاه علوم پزشکی دزفول تجلیل به عمل آمد.

ایرنا

اشتراک مطلب با :