تاریخ انتشار خبر: ۵ , مهر, ۱۳۹۳ | ۲۱:۵۶:۱۳
کد خبر : 17374

خداحافظی ۲۰۰ دانش آموز شهر دزفول با مدرسه چادری

دزنا ۲۴، حمید قنبری در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد: ۲۰۰ دانش آموز مجتمع آموزشی و پرورشی عشایری شهید آهویی شهرستان دزفول با فضای کلاسی چادری خود خداحافظی کردند. در آغاز سال تحصیلی جاری تعداد هشت دستگاه کانکس جایگزین این مجتمع چادری شد. وی افزود: سالیان متمادی دانش آموزان این مجمتع در حصاری محدود […]

دزنا ۲۴، حمید قنبری در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد: ۲۰۰ دانش آموز مجتمع آموزشی و پرورشی عشایری شهید آهویی شهرستان دزفول با فضای کلاسی چادری خود خداحافظی کردند. در آغاز سال تحصیلی جاری تعداد هشت دستگاه کانکس جایگزین این مجتمع چادری شد.

وی افزود: سالیان متمادی دانش آموزان این مجمتع در حصاری محدود و فضای نامناسب چادری مشغول به تحصیل بودند. با استقرار کانکس ها ضمن ایجاد امنیت و ارتقا کیفیت آموزشی از نظر اقتصادی نیز برای اداره مقرون به صرفه شده چون هر سال باید به علت پوسیدگی چادر نسبت به تعویض آن اقدام می کردیم.

مدیر آموزش و پرورش عشایر خوزستان تصریح کرد: تا قبل از این مجتمع دارای هشت چادر بود و معلمان و دانش آموزان در شرایط مشقت بار با رنج و درد فراوان مشغول به تدریس و تحصیل بودند که با استقرار این کانکس ها موجی از خوشحالی و شادمانی فضای آموزشگاه را فرا گرفت.

قنبری خاطرنشان کرد: از پیگیری نماینده دزفول، مدیران کل نوسازی و آموزش و پرورش خوزستان، دفتر عشایر وزارت آموزش و پرورش و سایر مسئولان محلی که تمهیدات لازم را برای تحصیل بهتر این دانش آموزان فراهم کردند صمیمانه سپاسگذاری می کنم.

وی عنوان کرد: با پیگیری های صورت گرفته و نشان دادن فقر و استضعاف دانش آموزان عشایری فرد خیری که نخواست نامش فاش شود ۴۷۰ جفت کفش معادل ۶ میلیون تومان برای دانش آموزان عشایری تامین و به این اداره ارسال کرده است.

مدیر آموزش و پرورش عشایر خوزستان بیان کرد: این مدیریت قصد دارد با شناسایی دانش آموزان محروم و دانش آموزان ایتام هدایای خیر بزرگوار را به دانش آموزان نیازمند تقدیم کند.

قنبری یادآور شد: با توجه به اینکه در حال حاضر بیش از ۱۴ هزار دانش آموز عشایری در مناطق ۱۴ گانه خوزستان در ۵۷۳ مدرسه مشغول به تحصیل هستند. این تعداد دانش آموز توجه سخاوتمندانه خیرین بزرگوار در عرصه ساخت و ساز فضاهای آموزشی، تامین پوشاک، البسه و لوازم التحریر دانش آموزان  نیازمند را می طلبد.

وی ادامه داد: امیدواریم حرکت پربرکت این خیر بزرگوار سرآغاز اقدامات نوید بخش بزرگان و خیرین جامعه اسلامی برای تامین امکانات و نیازمندیهای دانش آموزان عشایری باشد.

مهر

اشتراک مطلب با :