تاریخ انتشار خبر: ۳۱ , شهریور, ۱۳۹۳ | ۱۰:۵۸:۱۷
کد خبر : 17309

فرماندار دزفول : شهردار باید پاسخگو باشد

فرماندار دزفول در خصوص حادثه غرق شدن سه نفر از اعضای یک خانواده در رودخانه دز گفت: جستجو برای یافتن اجساد همچنان ادامه دارد؛ دز یک رودخانه خروشان است و غواصان برای جستجو در این رودخانه با مشکل مواجه هستند. وی با اشاره به نقص فنی قایق‌های غریق نجات که موجب مختل شدن امداد و […]

فرماندار دزفول در خصوص حادثه غرق شدن سه نفر از اعضای یک خانواده در رودخانه دز گفت: جستجو برای یافتن اجساد همچنان ادامه دارد؛ دز یک رودخانه خروشان است و غواصان برای جستجو در این رودخانه با مشکل مواجه هستند.

وی با اشاره به نقص فنی قایق‌های غریق نجات که موجب مختل شدن امداد و نجات حادثه‌دیدگان شد،  درباره وضعیت امکانات نجات غریق در این رودخانه گفت: امکانات وجود دارد ولی در خصوص مشکلاتی که امکانات در این حادثه داشتند، من اظهارنظر نمی‌کنم. باید کارشناسان مربوط بگویند مشکل قایق‌های موتوری چه بوده است. یکی از قایق‌های موتوری نیز در مسیر دچار نقص فنی و خاموش شده بود.

فرماندار دزفول با بیان این که شهردار دزفول باید در خصوص این حادثه پاسخگو باشد، عنوان کرد: همه قایق‌های تفریحی باید به جلیقه نجات مجهز باشند و اگر هیچ یک از سرنشینان این قایق حادثه‌دیده جلیقه نجات بر تن نداشته‌اند، مسئول قایق تخلف کرده است که باید جوابگو باشد.

شامگاه پنج‌شنبه ۲۷ شهریورماه، یک خانواده ۶ نفره که از اهواز به منطقه تفریحی علی‌کله در دزفول رفته بودند، با سوار شدن بر قایق تفریحی، دچار حادثه شده و قایق در آب واژگون شد. از این خانواده، سه نفر نجات یافتند ولی سه نفر دیگر در رودخانه غرق شدند و تاکنون اجساد آن‌ها یافت نشده است.

در این حادثه حسن نواصر ۳۳ ساله به همراه دو دختر خود به نام‌های یاسمین ۶ ساله و سیما ۲ ساله غرق شدند. هیچ‌کدام از ۶ عضو این خانواده هنگام سوار شدن به قایق جلیقه نجات بر تن نداشتند و همین امر هم موجب غرق شدن سه عضو از خانواده شد.

حبیب آصفی اظهار کرد: به منظور سهولت کار جستجوی اجساد این حادثه، سد دز بسته می‌شود تا آب کمی پایین بیاید و غواصان بتوانند راحت‌تر در مسیر رودهانه جستجو کنند.

علاوه ‌بر این، پس از وقوع حادثه قایق‌های موتوری نجات غریق مستقر در محل نیز دچار نقص فنی شده و امدادرسانی به غرق‌شدگان مختل شد.

به گزارش دزنا ۲۴”  خبر تکمیلی “‌ با تلاش شبانه روزی اکیپ غواصی سازمان آتش نشانی دزفول  اجساد هر سه نفر در رودخانه دز یافت شدند.

منیع :  ایسنا

اشتراک مطلب با :
 1. پلیس محله Iran (ISLAMIC Republic Of) Unknow Browser Unknow Os گفت:

  میگم حالا که فرماندا دستور داره جناب شهردار سخت کوش پاسخگو هست یا باز به خبرنگار … میکنه؟؟؟
  خداییش دقت کردید شهردار و دوستاش انگار نه انگار ۳ آدم مرده و مقصرند؟؟؟
  آقای شهردار خبرنگارو جواب ندادی،فرماندارو جواب ندادی،مردمو جواب ندادی و …
  اصلا همه رو جواب ندادی!!!
  اون دنیا که باید جواب بدی مرد سخت کوش

 2. شیرین United States Unknow Browser Unknow Os گفت:

  آره دیگه به اینا چه … این قسمت مربوط به عزراییل میشه… اینا تو کار تشکر و کادو گرفتنن ……

 3. پلیس محله Iran (ISLAMIC Republic Of) Unknow Browser Unknow Os گفت:

  درست میگی شیرین خانم
  نمیدونم کسی ازشون تشکر نکرده برا پیدا کردن جنازه های مردم؟؟؟
  خداییش کلی تشکر و کادو داره هاااااااا!!!!!
  آقای شهردار ممنون و خیالمون راحته اگه مردیم شما هستید پیگیری کنی و پیدامون کنی…
  درود بر شما و غواصان زبر دست

 4. hami Iran (ISLAMIC Republic Of) Unknow Browser Unknow Os گفت:

  شما لطف کردی که نظر دادی
  ببینیم شهردار رو چکار میکنی
  فقط میتونید پول ورودی علی کله رو بگیرد
  کار دیگه که بلد نیستید