تاریخ انتشار خبر: ۲۹ , شهریور, ۱۳۹۳ | ۱۵:۳۰:۲۹
کد خبر : 17243

دستگیری ۲ شکارچی متخلف در دزفول

فرهاد قلی‌نژاد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در دزفول اظهار کرد: به دنبال گشت و کنترل ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان در مزارع کشاورزی و باغات مرکبات دو نفر متخلف زنده‌گیری پرنده بلبل خرما در حین صید دستگیر و تعداد ۱۵ قطعه بلبل خرما کشف و در دامان طبیعت رهاسازی شد. وی اضافه […]

فرهاد قلی‌نژاد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در دزفول اظهار کرد: به دنبال گشت و کنترل ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان در مزارع کشاورزی و باغات مرکبات دو نفر متخلف زنده‌گیری پرنده بلبل خرما در حین صید دستگیر و تعداد ۱۵ قطعه بلبل خرما کشف و در دامان طبیعت رهاسازی شد.

وی اضافه کرد: پرنده بلبل خرما از جمله پرندگان زیبا و آوازخوان بوده که برخلاف قوانین و مقررات محیط زیست توسط متخلفان زنده‌گیری و به‌منظور نگهداری در قفس و یا قاچاق به خارج از مرزهای ایران به فروش می‌رسد و زنده‌گیری پرنده مذکور غیرقانونی و موجب خروج گونه از زیستگاه‌های طبیعی و کاهش جمعیت آن خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، پرنده بلبل خرما از راسته گنجشک سانان، تیره بلبل خرمایان است. این پرنده در درختان، بوته‌ها، باغ‌ها زیست و بومی ایران است.

اشتراک مطلب با :