تاریخ انتشار خبر: ۲۹ , شهریور, ۱۳۹۳ | ۰۰:۰۴:۴۳
کد خبر : 17237

اقدام قابل تقدیر نماینده دزفول : بازدید سرزده از بیمارستان بزرگ دزفول در نیمه شب +تصویر

ساعت ۳ و ۳۰ دقیقه بامداد،مهندس پاپی زاده نماینده مردم دزفول در مجلس به همراه تیمی از خبرنگاران بطور سر زده از وضعیت ارائه خدمات بیمارستان دزفول در ساعات بامداد، بازدید و نظارت کرد. به گزارش دزنا ۲۴ :ساعت ۳ و ۳۰ دقیقه بامداد بود که تیم خبرنگاران به همراه اعضای دفتر و مهندس پاپی […]

ساعت ۳ و ۳۰ دقیقه بامداد،مهندس پاپی زاده نماینده مردم دزفول در مجلس به همراه تیمی از خبرنگاران بطور سر زده از وضعیت ارائه خدمات بیمارستان دزفول در ساعات بامداد، بازدید و نظارت کرد.

به گزارش دزنا ۲۴ :ساعت ۳ و ۳۰ دقیقه بامداد بود که تیم خبرنگاران به همراه اعضای دفتر و مهندس پاپی عازم  محل خبرشدند، با حرکت در جاده دزفول به اندیمشک حدس خبرنگاران در مورد سوژه محقق و معلوم شد که بازدید از وضعیت ارائه خدمات بیمارستان دزفول در ساعات بامداد، سوژه این برنامه بوده است.

DSC 0475 بازدید سرزده نماینده دزفول از بیمارستان بزرگ این شهر در ساعت 3:30 بامداد/ شکایت بیماران، درد دل های کادر درمان + حواشی و تصاویر

نماینده مردم دزفول با حضور در بیمارستان بزرگ دزفول که نسبت به شب های قبل خلوت بود، از بخش های اورژانس، زنان و زایمان، داخلی و بازدید از پذیرش، آزمایشگاه و درمانگاه به وضعیت خدمات دهی بیمارستان بزرگ دزفول به بیماران از نزدیک نظارت کردند.

انباشت زباله های عفونی درب ورودی اورژانس، خوابیدن همراهان بیماران بر روی صندلی های بخش انتظار و عدم وجود هتلینگ در بیمارستان، خراب بودن آسانسورها، وجود تنها یک سرویس بهداشتی در بخش اورژانس که بطور مشترک مورد استفاده آقایان و خانمها بود، خوب نبودن نظافت و دیده  شدن ته سیگارهایی در راه پله بین بخش ها و نبود صندلی در بخش زایمان برای نشستن همراهان زائو از مشکلات و ضعف های رؤیت شده در بیمارستان بود.

DSC 0505 بازدید سرزده نماینده دزفول از بیمارستان بزرگ این شهر در ساعت 3:30 بامداد/ شکایت بیماران، درد دل های کادر درمان + حواشی و تصاویرDSC 0508 بازدید سرزده نماینده دزفول از بیمارستان بزرگ این شهر در ساعت 3:30 بامداد/ شکایت بیماران، درد دل های کادر درمان + حواشی و تصاویرDSC 0496 بازدید سرزده نماینده دزفول از بیمارستان بزرگ این شهر در ساعت 3:30 بامداد/ شکایت بیماران، درد دل های کادر درمان + حواشی و تصاویرDSC 0507 بازدید سرزده نماینده دزفول از بیمارستان بزرگ این شهر در ساعت 3:30 بامداد/ شکایت بیماران، درد دل های کادر درمان + حواشی و تصاویرDSC 0506 بازدید سرزده نماینده دزفول از بیمارستان بزرگ این شهر در ساعت 3:30 بامداد/ شکایت بیماران، درد دل های کادر درمان + حواشی و تصاویر

اما یکی دیگر از مشکلات مهمی که دیده شد که سبب مشکلات فراوانی شده، عدم حضور پزشکان متخصص “آنکال” مقیم بیمارستان در بیمارستان بود که در صورت حضور بیمار اورژانسی به بیمارستان که نیازمند ویزیت توسط پزشک متخصص است، پزشک متخصص بدون حضور بر بالین بیمار و معاینه وی، بر آن بیمار نسخه تجویز و دستورات را صادر می نماید.

این در حالی است که در هر شیفت لیستی از پزشکان متخصص “آنکال” در اورژانس نصب شده که طبق قانون می بایست تمام این پزشکان در زمان شیفت خود مقیم بیمارستان بوده که در صورت نیاز اقدامات لازم را انجام دهد ولی با بازدید صورت گرفته معلوم شد که تعداد پزشکان متخصص “آنکال” مقیم بیمارستان کمتر از آن لیست و معدود شمار بود. بر اساس اطلاعات بدست آمده این رویه فقط مختص بیمارستان دزفول نبوده و بسیاری از بیمارستانهای کشور نیز دچار این تخلف قانونی هستند.

DSC 0494 بازدید سرزده نماینده دزفول از بیمارستان بزرگ این شهر در ساعت 3:30 بامداد/ شکایت بیماران، درد دل های کادر درمان + حواشی و تصاویر

سوپروایزر بیمارستان همراه با نماینده مردم دزفول در مجلس از بخش های مختلف بیمارستان بازدید و ضمن پاسخگویی به سؤالات و تاکیدات مهندس پاپی برای بهبود خدمات بهداشتی و درمانی به بیمارستان دستورات لازم را در دستور کار قرار داد.

علاوه برمشکلات و نارضایتی برخی بیماران از خدمات دهی کادر درمان، پزشکان و پرستاران نیز سینه ای پر از صحبت برای گفتن داشتند.

یکی از پزشکان متخصص آنکال بیمارستان که در بیمارستان حاضر شد، در گفتگو با خبرنگار دزفول امروز ضمن انتقاد از طرح تحول نظام سلامت گفت: درآمدهای پزشکان در این طرح نادیده گرفته شده است و بر مبنای ریسک عمل نیست. عملی که ۳۰ هزار تومان به دکتر داده می شود اگر به درستی انجام نشود و مشکلی پیش بیاید با شکایت از پزشک دیه ای ۵۰ میلیونی گرفته خواهد شد.

DSC 0479 بازدید سرزده نماینده دزفول از بیمارستان بزرگ این شهر در ساعت 3:30 بامداد/ شکایت بیماران، درد دل های کادر درمان + حواشی و تصاویر

وی گفت: با وضعیت پیش آمده در این طرح، هیچ کدام از عمل ها در بیمارستان های دولتی توسط خود متخصص انجام نمی شود و آنها رزینده بوده و توسط شاگردان متخصص انجام و فقط مهر متخصص زیر برگه ثبت می شود.

یکی از پرستاران بخش زایمان نیز تعداد کادر پایین و عدم پاسخگویی بیمارستانهای شهرستانهای اطراف دزفول را یکی از عوامل تراکم حجم بیماران بیمارستان و موجب خدمات ضعیف به بیماران عنوان و گفت: هم اکنون بیش از ۵۰ درصد ظرفیت بیمارستان توسط بیماران شهرستانهای اطراف اشغال شده است.

نبود امنیت شغلی را یکی دیگر از مشکلات کادر درمانی عنوان و  خواستار توجه به مشکلات خود شدند.

گفتنی است هر چند این اقدام مهندس پاپی نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی، قابل تقدیر بوده و با آشنا شدن به مشکلات مردم و کادر درمان و پیگیری در برطرف کردن آن موجب ارتقاء رضایت بیماران خواهد شد ولی دور از انصاف است که رشد سریع مجموعه دانشگاه علوم پزشکی دزفول به سمت ارقاء شاخص های بهداشت و درمان که حاصل زحمات دکتر صائمی ریاست دانشگاه و همه مسئولین و پرسنل این دانشگاه است، بی توجهی شود.

این بازدید سرزده رأس ساعت ۴و ۴۵ دقیقه بامداد به پایان رسید و مهندس پاپی ضمن خدا قوت و خسته نباشی به کادر پزشکی بیمارستان، خواستار انجام اقداماتی برای افزایش رضایتمندی بیماران شد.

DSC 0511 بازدید سرزده نماینده دزفول از بیمارستان بزرگ این شهر در ساعت 3:30 بامداد/ شکایت بیماران، درد دل های کادر درمان + حواشی و تصاویر

اشتراک مطلب با :
  1. همشهری Iran (ISLAMIC Republic Of) Unknow Browser Unknow Os گفت:

    احسنت به مهندس پاپی زاده، ان شالله به دیگر ادارات دزفول هم سری بزنه و به مشکلات مردم رسیدگی کنه

  2. سید Iran (ISLAMIC Republic Of) Unknow Browser Unknow Os گفت:

    تشکر می کنم از نماینده سختکوش شهرمون که با استفاده از نیروی جوانی در مدت خدمتش خدمات شایانی به مردم شهید پرور این شهر داشتند.