تاریخ انتشار خبر: ۲۸ , شهریور, ۱۳۹۳ | ۲۳:۳۶:۵۲
کد خبر : 17234

تولد ۲ بچه شیر، از گونه ای نادر در پارک بعثت دزفول +عکس

به گزارش دزنا ۲۴ : رییس اداره حفاظت محیط زیست دزفول گفت: این دو بچه شیر از وضع جسمی مناسبی برخوردار ند و در کنار والدین در شرایط طبیعی به سر می برد. آقای قلی نژاد جنسیت این دو بچه شیر را نر و ماده اعلام کرد و افزود: تولد این دو بچه شیر نشان […]

به گزارش دزنا ۲۴ : رییس اداره حفاظت محیط زیست دزفول گفت: این دو بچه شیر از وضع جسمی مناسبی برخوردار ند و در کنار والدین در شرایط طبیعی به سر می برد.

آقای قلی نژاد جنسیت این دو بچه شیر را نر و ماده اعلام کرد و افزود: تولد این دو بچه شیر نشان دهنده این است که می توان شرایط را برای تکثیر این‌گونه جانوری در این منطقه فراهم کرد.

وی گفت: شیرهای مادر و پدر ۱۲ سال پیش از جنگ گیر در هندوستان به ایران و ۵ سال پیش وارد دزفول شدند و این اولین تولد بچه شیر در دزفول است .

رییس اداره حفاظت محیط زیست دزفول گفت : این شیرها از گونه نادر و در خطر انقراض شیرهای ایرانی هستند و بیشزارهای دزو کرخه در خوزستان و دشت ارژن در استان فارس اصلی‌ترین زیستگاه آنها به شمار می‌روند.

وقتی حیوانی از وطن اصلی‌اش جدا و وارد محیطی جدید با ویژگی‌های آب و هوایی و نوع گیاهان متفاوت می‌شود، به طور طبیعی احساس غریبی می‌کند و غرایز اصلیش، از جمله تولید مثل، تا مدت‌ها ساکت می‌ماند.

گونه های نادر و در خطر انقراض از جمله خرس قهوه ای ، شیر ایرانی ، کل و بز، گوزن زرد اروپایی در پارک جنگلی بعثت در دزفول نگهداری می شوند .

DSC_1227

 

اشتراک مطلب با :