تاریخ انتشار خبر: ۲۵ , شهریور, ۱۳۹۳ | ۲۰:۲۳:۲۱
کد خبر : 17191

اهالی روستای قلعه نو دزفول خواستار رسیدگی به مشکلات این روستا شدند

به گزارش دزنا ۲۴” دهیار روستای قلعه نو  در گفت و گو با خبرنگارما یکی از مشکلات این روستا را عبور کانال آبیاری از وسط این روستا عنوان کرد و گفت: عرض کم این کانال تردد شهروندان در روستا را با مشکل مواجه کرده است. ‘رسول بخشی ‘ خواستار تعریض این کانال آبیاری برای سهولت […]

به گزارش دزنا ۲۴” دهیار روستای قلعه نو  در گفت و گو با خبرنگارما یکی از مشکلات این روستا را عبور کانال آبیاری از وسط این روستا عنوان کرد و گفت: عرض کم این کانال تردد شهروندان در روستا را با مشکل مواجه کرده است.

‘رسول بخشی ‘ خواستار تعریض این کانال آبیاری برای سهولت عبور و مرور بهتر اهالی شد و گفت:این کانال آبیاری که با گذر زمان بخشی از آن تخریب شده نیازمند بهسازی است.

وی کمبود فضای آموزشی را از دیگر مشکلات این روستا برشمرد و گفت: تعطیلی دبستان صبا در این روستا به دلیل فرسودگی ناشی از قدمت بالای ۵۰ سال موجب ادغام دو واحد آموزشی ابتدایی و راهنمایی شده که مشکلاتی برای دانش آموزان موجب شده است.

دهیار روستای قلعه نو دزفول افزود:با وجود اینکه از سال ۸۶ مجوز ساخت و ساز در این روستا کسب شده به دلیل مشکل بنیاد مسکن به مالکان اجازه ساخت وساز داده نمی شود و مردم بلاتکلیف هستند.

وی مشکل کم عرض بودن جاده و عدم خط کشی جاده این روستا را از دیگر مشکلات روستای قلعه نو عنوان کرد و گفت:کم عرض بودن این جاده موجب بروز سوانح رانندگی خونبار درمنطقه شده است.

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی و تعدادی از مسوولان ادارات این شهرستان با حضور در روستای قلعه نو مشکلات این روستا را در دیدار چهره به چهره با اهالی بررسی کردند.

در این نشست مدیر شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری شمال خوزستان قول اخذ مجوز تعریض پل کانال آبیاری این روستا را داد و اداره راه و شهرسازی نیز در خصوص خط کشی جاده دو کیلومتری این روستا قول مساعد داد.

همچنین مقرر شد برای سال تحصیلی جدید دو معلم به کادر آموزشی دبستان این روستا افزوده شود.

روستای قلعه نو از توابع بخش مرکزی دزفول با یکهزار نفر جمعیت و ۳۴۰ خانوار در ۲ کیلومتری شهر دزفول واقع است.

ایرنا

اشتراک مطلب با :