تاریخ انتشار خبر: ۲۵ , شهریور, ۱۳۹۳ | ۲۰:۱۰:۰۴
کد خبر : 17183

توزیع دومین بسته حمایت غذایی اقشار آسیب‌پذیر در روزهای آینده

علی ربیعی با حضور در مرکز آموزش و اشتغال صنعت پوشاک اشتهارد درباره طرح ملی اشتغالزایی آموزش‌های محصول‌محور اظهار داشت: سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای برای سیاست‌های کلی اشتغال و اقتصاد مقاومتی و همچنین اجرای سیاست‌ها و راهبردهای بسته سیاستی، اجرایی توسعه اشتغال پایدار در دولت در مسیر پیوند زنجیره آموزش و اشتغال طرح بزرگ اشتغالزایی […]

علی ربیعی با حضور در مرکز آموزش و اشتغال صنعت پوشاک اشتهارد درباره طرح ملی اشتغالزایی آموزش‌های محصول‌محور اظهار داشت: سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای برای سیاست‌های کلی اشتغال و اقتصاد مقاومتی و همچنین اجرای سیاست‌ها و راهبردهای بسته سیاستی، اجرایی توسعه اشتغال پایدار در دولت در مسیر پیوند زنجیره آموزش و اشتغال طرح بزرگ اشتغالزایی آموزش های محصول محور را دنبال می‌کند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: طرح بزرگ اشتغالزایی آموزش‌های محصول‌محور به صورت تعاونی و پشتیبانی با مشارکت مؤثر کارآفرینان به صورت تخصصی و بین رشته‌ای آموزش تا فروش محصول که همان طرح خانه تا کارخانه است را دنبال می‌کند.

ربیعی در بخشی از اظهاراتش از توزیع بسته حمایت غذایی بین اقشار آسیب پذیر جامعه در روزهای آینده خبر داد و گفت: بخشی از سیاست‌های رفاهی دولت مبارزه با فقر بود که این مهم را از طریق توزیع بسته حمایت غذایی دنبال کردیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه شادابی و نشاط ایران در گرو موفقیت در فضای اشتغال است اظهار کرد: اکنون تمام سیاست‌ها در بحث اشتغال به سمت تقاضای نیروی کار بوده است اما آنچه مهم است این است که امروز توجه تنها نباید به سمت تقاضای نیروی کار باشد بلکه باید عرضه کار مورد بررسی قرار گیرد که دولت تدبیر این دو مورد را در کنار هم در دستور کار دارد.

ربیعی گفت: در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و بسته سیاستی اجرایی توسعه اشتغال پایدار به دنبال افزایش فرصت‌های شغلی هستیم.

ربیعی از اختصاص ۷ هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی در ۵ ماهه اول سال ۹۳ خبر داد و گفت: همچنین به منظور حمایت از تولید چند روز گذشته در دولت مصوب شد ۳۰۰ میلیارد تومان از وجوه اداره شده به یارانه تولید تخصیص داده شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تأکید براینکه از دیگر برنامه‌های دولت در بسته سیاستی اشتغال جلوگیری از تعطیلی بنگاه‌های نیمه فعال است گفت: یکی از مباحث مهمی که امسال در دستور کار داریم جهت گیری ۵۰ درصدی تسهیلات به سمت تولید است تا بتوانیم از این طریق به رشد مطلوب اقتصادی و در نهایت بهبود وضعیت بیکاری دست یابیم.

ربیعی ادامه داد: تورم بیکاری نیروی انسانی تحصیل کرده یکی از مسائل مهمی است که با همکاری سازمان فنی و حرفه‌ای در دستور کار داریم و مهارت آموزی می‌تواند استراتژی خوبی برای آماده کردن نیروی تحصیلکرده بیکار به بازار کار باشد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه سیاست‌های اشتغال دولت در دو سطح کلان و خرد بررسی می‌شود، گفت: راه‌اندازی عمومی تولید که منجر به رشد ۷ درصدی در اقتصاد می‌شود از سیاست‌های اشتغالی در سطح کلان است و در سطح خرد ایجاد سالیانه ۵۰۰هزار شغل در شورای عالی اشتغال تصویب شده است که برای تحقق این موضوع قصد داریم کاریابی‌ها را فعال و نیروی کار پس از شناسایی تفکیک و توسط سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای آموزش مهارت دیده و سپس برای دریافت تسهیلات به صندوق مهر امام رضا(ع) معرفی می‌کنیم.

ربیعی افزود: بحث فرهنگ نیروی کار مسئله مهمی است که باید به صورت جدی دنبال شود قصد داریم سیاست اشتغالی از خانه تا کارخانه را به صورت تعاونی، پشتیبانی با مشارکت موثر کارآفرینان به صورت تخصصی و بین رشته‌ای آموزش تا فروش محصول دنبال کنیم.

وی از راه اندازی صندوق اشتغال در سراسر استان‌ها خبرداد و گفت: تقویت سازمان‌های کارآفرینی و ایجاد صندوق اشتغال از برنامه‌های مهم این وزارتخانه است تا بتوانیم ایجاد اشتغال پایدار را با اجرای عدالت آموزشی به ویژه اموزش‌های فنی و حرفه‌ای، جلب مشارکت کارآفرینان به منظور حفظ و ایجاد اشتغال دنبال می‌کنیم.

اشتراک مطلب با :