تاریخ انتشار خبر: ۲۴ , شهریور, ۱۳۹۳ | ۱۰:۲۷:۲۰
کد خبر : 17152

آغاز کوچ پاییزی عشایر از مناطق ییلاقی به شهرستان دزفول

محسن پورفرخی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار دزنا ۲۴اظهار داشت: با فرا رسیدن نیمه دوم شهریورماه، کوچ پاییزه عشایر به شهرستان دزفول آغاز شده است. وی در ادامه به آغاز کوچ پاییزی عشایر از مناطق ییلاقی به این شهرستان در شمال استان خبر داد و افزود: کوچ پاییزی عشایر هر ساله از نیمه دوم شهریورماه […]

محسن پورفرخی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار دزنا ۲۴اظهار داشت: با فرا رسیدن نیمه دوم شهریورماه، کوچ پاییزه عشایر به شهرستان دزفول آغاز شده است.

وی در ادامه به آغاز کوچ پاییزی عشایر از مناطق ییلاقی به این شهرستان در شمال استان خبر داد و افزود: کوچ پاییزی عشایر هر ساله از نیمه دوم شهریورماه آغاز و تا نیمه اول آبان ماه ادامه دارد.

رئیس اداره امور عشایر دزفول خاطرنشان کرد: عشایری که به دزفول کوچ می‌کنند از دو استان اصفهان و لرستان بوده و هشت ماه از سال را در مناطق عشایری دزفول سپری خواهند کرد.

پورفرخی با اشاره به وسعت ۴ هزار و ۶۷۲ کیلومتر مربعی شهرستان دزفول گفت: عشایر و روستائیان این شهرستان در وسعت ۳ هزار و ۴۱۰ کیلومتر مربعی معادل ۷۲ درصد پراکنده هستند.

این مسئول افزود: جمعیت عشایری شهرستان دزفول بالغ بر ۳۰ هزار نفر است که در قالب ۶ هزار خانوار به این شهرستان قشلاقی کوچ می‌کنند.

رئیس اداره امور عشایر دزفول در پایان اظهار امیدواری کرد در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری در سال اقتصاد و فرهنگ ملی بتوان با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته برای حل مشکلات آب و راه مناطق گام‌های موثری برداشت.

به گزارش دزنا ۲۴ ، شهرستان دزفول به عنوان یکی از مهمترین مناطق عشایری استان خوزستان به شمار می‌رود.

اشتراک مطلب با :