تاریخ انتشار خبر: ۱۸ , شهریور, ۱۳۹۳ | ۲۰:۲۷:۵۱
کد خبر : 17064

شکارچیان قمری در دزفول جریمه شدند

فرهاد قلی‌نژاد امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اهواز با بیان اینکه کوخه‌های شکار در منطقه زاویه دزفول تخریب شد، اظهار کرد: این کوخه مامن شکارچیان بود که با ایجاد گودالی کم عمق و پوشاندن آن با شاخ و برگ درختان ایجاد شده‌اند. وی افزود: منطقه زاویه دزفول که در غرب این شهرستان واقع […]

فرهاد قلی‌نژاد امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اهواز با بیان اینکه کوخه‌های شکار در منطقه زاویه دزفول تخریب شد، اظهار کرد: این کوخه مامن شکارچیان بود که با ایجاد گودالی کم عمق و پوشاندن آن با شاخ و برگ درختان ایجاد شده‌اند.

وی افزود: منطقه زاویه دزفول که در غرب این شهرستان واقع شده از ایستگاه‌های مهم شکار است که در حاشیه رودخانه دز قرار دارد و به دلیل پوشش گیاهی جنگلی و انبوه گونه‌های پرندگان مختلفی در آن زیست می‌کنند.

قلی‌نژاد گفت: منطقه زاویه از مناطق شکارگاهی مهم بوده اما در سال جاری پروانه شکار صادر نشده است و شکارچیان حق شکار در این منطقه را ندارد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست دزفول تصریح کرد: در این منطقه گونه‌های قمری، فاخته، یاکریم و دراج زیست می‌کنند که شکار این گونه‌ها به استثنای دراج با صدور پروانه شکار مجاز است.

وی ادامه داد: پرنده دراج تحت حفاظت محیط زیست است و تحت هیچ گونه شرایطی شکار آن مجاز نیست.

قلی‌نژاد بیان کرد: در روز گذشته دو شکارچی در حین شکار در این منطقه دستگیر شد که سه قطعه قمری از این شکارچیان کشف شد.

این مسئول گفت: شکارچیان دستگیر شده با اسلحه دوربین دار اقدام به شکار پرندگان کردند که ۱۲۰ هزار تومان از سوی اداره حفاظت محیط زیست دزفول جریمه شدند.

وی یادآور شد: هر نوع پرنده‌ای دارای مبلغ جریمه مشخص شده‌ای بوده که جریمه هر قطعه قمری ۴۰ هزار تومان است.

قلی‌نژاد تصریح کرد: البته جریمه آن‌ها از سوی دادگاه نیز ابلاغ شده که علاوه بر جریمه نقدی جریمه کیفری نیز خواهند شد.

اشتراک مطلب با :