تاریخ انتشار خبر: ۱۸ , شهریور, ۱۳۹۳ | ۲۰:۱۸:۳۴
کد خبر : 17054

فرماندار دزفول: محرومیت بخش های سردشت و شهیون اطلاع رسانی شود

به گزارش دزنا ۲۴، ‘ حبیب الله آصفی ‘ در نشست هم اندیشی تعلیم و تربیت بخش سردشت افزود:داستان تلخ محرومیت این مناطق بیش از عدم وجود زیرساخت ها و مدیریت به ضعف اطلاع رسانی برمی گردد. وی مطبوعات را رکن چهارم دموکراسی دانست و از خبرنگاران و اصحاب رسانه خواست با تشکیل گروه خبری […]

به گزارش دزنا ۲۴، ‘ حبیب الله آصفی ‘ در نشست هم اندیشی تعلیم و تربیت بخش سردشت افزود:داستان تلخ محرومیت این مناطق بیش از عدم وجود زیرساخت ها و مدیریت به ضعف اطلاع رسانی برمی گردد.

وی مطبوعات را رکن چهارم دموکراسی دانست و از خبرنگاران و اصحاب رسانه خواست با تشکیل گروه خبری از مشکلات ، محرومیت و کمبودهای بخش های سردشت و شهیون در زمینه جاده ، مدارس ، اشتغال و زیر ساخت ها گزارش تهیه کنند.

آصفی با اشاره به ۷۰ هزار میلیارد ریال پول در گردش مردم دزفول که معادل چهار برابر بودجه استان خوزستان می باشد گفت:برخی تنگ نظری ها در ادارات مشکل ساز شده که مردم باید حقشان را از این ادارات بگیرند و فرمانداری از آنها حمایت می کند.

وی با اشاره به نقش صنعت در دزفول افزود:سیاست های غلط گذشته و عدم اجرای برنامه صحیح ، اقتصاد را با مشکل جدی مواجه کرده و تولید کنندگان به سختی به فعالیت ادامه می دهند.

فرماندار ویژه دزفول به انبوه تولیدات محصولات کشاورزی این شهرستان اشاره کرد و گفت:با وجود حجم بالای تولیدات کشاورزی اقتصاد دزفول مشکل دارد و محصولات کشاورزی به هدر می رود.

وی با اشاره به پیشینه تاریخی و انقلابی مردم مناطق محروم دزفول گفت: اهالی بخش سردشت و شهیون در دفاع از ارزش های انقلاب پیشگام بوده و اکنون نیز برای دفاع از کیان اسلامی جلوتر از مدیران در صحنه حاضر می شوند.

آصفی با تاکید بر تلاش برای معرفی تلخی ها و کاستی های مناطق محروم شهرستان دزفول گفت:امکانات آموزشی باید عادلانه بین مردم تقسیم شود.

وی از مسوولان آموزش و پرورش سردشت خواست گزارشی از محرومیت مدارس این بخش تهیه کرده و در اختیار مطبوعات قرار دهد.

امام جمعه بخش سردشت نیز در این نشست علم را نخستین و مهمترین مسئله در زندگی بشر دانست و گفت:آموزش و پرورش مهمترین نهاد هر جامعه است.

حجت الاسلام ‘ مصطفی نصیری ‘ افزود:باید به مشکلات و مسایل معلمان مناطق محروم که برای تحصیل دانش آموزان ماهها از خانه و کاشانه خود دور هستند توجه و رسیدگی شده و مزایای ویژه ای برای آنها در نظر گرفته شود.

رییس آموزش و پرورش منطقه سردشت دزفول نیز به مشکلات معلمان در بخش سردشت اشاره کرد و گفت:این معلمان در سخت ترین شرایط به تحصیل دانش آموزان مشغول می باشند.

‘محمد رحیم کریمی’ افزود:مشکلات زیاد مناطق محروم این بخش موجب شده تا بسیاری از معلمان خواستار انتقال از این بخش می باشند که این امر امکانپذیر نیست.

رییس آموزش و پرورش منطقه سردشت افزود:برخی دانش آموزان این منطقه از ابتدایی ترین امکانات آموزشی محروم بوده و در مدارس سنگی درس می خوانند ضمن اینکه جاده های روستایی این بخش با اولین بارش باران مسدود می شود.

وی خواستار نصب و راه اندازی دکل مخابراتی در بخش سردشت شد.

اشتراک مطلب با :