تاریخ انتشار خبر: ۱۶ , شهریور, ۱۳۹۳ | ۲۲:۲۷:۲۱
کد خبر : 17013

دستگیر سرشبکه یک شرکت هرمی

رییس پلیس امنیت عمومی فرماندهی انتظامی گیلان از دستگیری سرشبکه شرکت هرمی کیونت (QNet) شمال کشور در این استان خبر داد. سرهنگ ‘مهرداد مهرگان’ عصر یکشنبه گفت: ماموران اداره عملیات ویژه پس از دستگیری یکی از اعضای یکی مهم شرکت هرمی کیونت در هفته گذشته، موفق به شناسایی سرشبکه اصلی این شرکت در استان های […]

رییس پلیس امنیت عمومی فرماندهی انتظامی گیلان از دستگیری سرشبکه شرکت هرمی کیونت (QNet) شمال کشور در این استان خبر داد.

سرهنگ ‘مهرداد مهرگان’ عصر یکشنبه گفت: ماموران اداره عملیات ویژه پس از دستگیری یکی از اعضای یکی مهم شرکت هرمی کیونت در هفته گذشته، موفق به شناسایی سرشبکه اصلی این شرکت در استان های شمالی کشور شدند.

وی افزود: ماموران اداره عملیات ویژه پس از انجام تحقیقات پلیسی محل های تردد و مخفیگاه های احتمالی متهم را شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی این متهم ۲۶ ساله را به اتهام اخلال دستگیر کردند.

رییس پلیس امنیت عمومی فرماندهی انتظامی گیلان با بیان اینکه متهم با نام مستعار فاتح و با داشتن حدود تقریبی ۲۰۰ زیرمجموعه در استان های شمالی فعالیت می کرد، گفت: متهم با لیدر ها و سرشبکه های شرکت هرمی کیونت در کشورهای عربی و هنگ کنگ ارتباط داشت و از این طریق ارز را از کشور خارج می کرد.

سرهنگ مهرگان اضافه کرد: تحقیقات نشان می دهد ۹۹ درصد سود عضویت در این شرکت ها معمولا عاید سرشاخه و سرشبکه ها می شود و به زیر مجموعه ها سودی پرداخت نمی شود.

وی ادامه داد: پرداخت سودهای کلان، فریبی بیش نیست و نباید شهروندان به بهانه یک شبه پولدار شدن در این گونه شرکت ها عضو شده و سرمایه های خود را به آنها بسپارند.

دوم شهریورماه جاری نیز سرهنگ مهرگان رییس پلیس امنیت عمومی فرماندهی انتظامی استان گیلان از دستگیری فردی ۲۵ ساله اهل و ساکن مازندران که شبکه هرمی تشکیل داده و زیرشاخه های خود را در سطح وسیعی در کشور توسعه داده بود، خبر داد.

ایرنا
اشتراک مطلب با :