تاریخ انتشار خبر: ۱۵ , شهریور, ۱۳۹۳ | ۲۱:۳۸:۵۱
کد خبر : 16983

برای ثبت سبزقبا(ع)به چهارمین حرم اهل بیت(ع) در کشور همه مسؤولان باید همکاری کنند

مدیر آستانه متبرکه سبزقبا: تمام تلاش اداره اوقاف ثبت شدن آستانه متبرکه سبزقبا به چهارمین حرم اهل بیت(ع) در کشور است.تلاش‌ها و پیگیری‌های زیادی انجام شده اما به نتیجه رسیدن این امر به وفاق جمعی مسؤولان نیاز دارد. “حسین حاجی طالب” گفت:در مراسم امروز(شنبه ۱۵شهریور) که به مناسبت میلاد امام رضا(ع) و روز سبزقبا برگزار‌می‌شود […]

مدیر آستانه متبرکه سبزقبا: تمام تلاش اداره اوقاف ثبت شدن آستانه متبرکه سبزقبا به چهارمین حرم اهل بیت(ع) در کشور است.تلاش‌ها و پیگیری‌های زیادی انجام شده اما به نتیجه رسیدن این امر به وفاق جمعی مسؤولان نیاز دارد.
“حسین حاجی طالب” گفت:در مراسم امروز(شنبه ۱۵شهریور) که به مناسبت میلاد امام رضا(ع) و روز سبزقبا برگزار‌می‌شود در ابتدا آیینه‌کاری گنبد که با مساحتی حدود ۵۰۰مترمربع و با طرح‌های هندسی و گره‌‌های ۱۰،۸و ۱۲تایی انجام شده است؛افتتاح می شود.این اقدام با تلاش‌های شبانه روزی یک سال و نیم از استادکاران و با هزینه ای بالغ بر ۳۰۰میلیون تومان انجام شده است.
وی ادامه داد:طی یکسال اخیر ۳۰۰میلیون تومان جهت گچ‌کاری شبستان حرم،۱۰۰میلیون تومان برای تعویض سیستم صوتی،۳۵۰میلیون تومان برای سنگ‌کاری رواق‌ها با سنگ مرمر و۷۰ میلیون تومان برای رنگ‌آمیزی سالن‌ها هزینه شده است.همچنین پنج پلاک از ضلع جنوبی حرم خریداری شده است که بعد از توافق نهایی بین اداره اوقاف و سازمان میراث فرهنگی به صحن حرم اضافه می‌شود.علاوه بر این اقدامات کار کاشی‌کاری گنبد قرار است امسال کلید بخورد و در اولویت برنامه‌های ما قرار دارد.
مدیر آستانه متبرکه سبزقبا تاکید کرد:متاسفانه درآمدهای حرم کفاف هزینه های آن را نمی‌دهد.سیستم‌های خنک‌کننده و فرش‌های حرم فرسوده‌اند و اگر خیرین جهت رفع این کمبودها همکاری کنند کمک‌های آن‌ها با نام خودشان ثبت می‌شود.
حاجی‌طالب در خصوص تبدیل شدن سبزقبا به چهارمین بارگاه معنوی کشور همچنین گفت:تمام تلاش اداره اوقاف ثبت شدن آستانه متبرکه سبزقبا به چهارمین حرم اهل بیت(ع) در کشور است.تلاش‌ها و پیگیری‌های زیادی انجام شده اما به نتیجه رسیدن این امر به وفاق جمعی مسؤولان نیاز دارد.
وی تصریح کرد: در برنامه‌های امروز بعد از سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین انصاری مدیر اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دزفول و حجت الاسلام و المسلمین قاضی؛مراسم افتتاح پایگاه بسیج برادران آستانه سبزقبا و کلاس‌های ویژه حفظ قرآن به سی روش متفاوت بصورت رایگان خواهد بود.همچنین مراسم نماز جماعت مغرب و عشا به امامت حجت الاسلام و المسلمین قاضی،جشن بزرگ ولادت در ساعت۹:۳۰،مولودی خوانی،سخنرانی،شعرخوانی به زبان دزفولی و نورافشانی هم برنامه‌هایی هستند که امشب در آستانه متبرکه سبزقبا برپا می‌شوند.

دزان ان

اشتراک مطلب با :