تاریخ انتشار خبر: ۱۵ , شهریور, ۱۳۹۳ | ۱۱:۳۶:۰۵
کد خبر : 16964

جنگنده‎های‎ایرانی، هواپیمای نظامی‎ناتو را دربندرعباس وادار به فرود کردند

رسانه‌های آمریکایی می‌گویند ایران یک فروند هواپیمای نظامی ناتو که از افغانستان برخاسته بود را در بندرعباس وادار به فرود کرده است؛ پیش از این اعلام شده بود هواپیما متعلق به آمریکا بوده است. به گزارش رجانیوز، رسانه‌های آمریکایی می‌گویند ایران یک فروند هواپیمای نظامی ناتو که از افغانستان برخاسته بود را وادار به فرود […]

رسانه‌های آمریکایی می‌گویند ایران یک فروند هواپیمای نظامی ناتو که از افغانستان برخاسته بود را در بندرعباس وادار به فرود کرده است؛ پیش از این اعلام شده بود هواپیما متعلق به آمریکا بوده است.
به گزارش رجانیوز، رسانه‌های آمریکایی می‌گویند ایران یک فروند هواپیمای نظامی ناتو که از افغانستان برخاسته بود را وادار به فرود کرده است. طبق گزارش واشنگتن‌پست، جنگنده‌های ایرانی این هواپیمای نظامی که از افغانستان برخاسته بود را وادار به فرود کرده‌اند.
به گزارش تسنیم، مقامات آگاه به این موضوع به واشنگتن‌پست می‌گویند یک هواپیمای تحت اجاره نیروهای ائتلاف بین‌المللی ناتو که از پایگاه بگرام افغانستان راهی دوبی بوده روز جمعه در شهر بندعباس به زمین نشست. بنا به این گزارش، این حادثه پس از آن رخ داد که مقامات ایرانی در برنامه پروازی این هواپیما تردید کردند.
برج‌های مراقبت ایرانی پس از تماس با این هواپیما به آن دستور دادند به افغانستان برگردد و برنامه پروازی خود را اصلاح کند. هنگامی که خلبان‌ها به برج مراقبت ایران گفتند که سوخت کافی برای بازگشت به افغانستان ندارند، از آنها خواسته شد فرود بیایند.
یک مقام آمریکایی گفت که جنگنده‌های ایرانی این هواپیما که ۱۰۰ سزرنشین کانادایی و ۲ سرنشین کانادایی داشت را اسکورت کرده‌اند. مقامات دیگر آن را تکذیب کرده و گفته‌اند هواپیما بدون اسکورت جنگنده‌ها به زمین نشسته است.
این هواپیما از شرکت هواپیمایی فلای دوبی اجاره شده بود.
یک سخنگوی سفارت امارات در آمریکا گفته از این موضوع آگاه است اما اطلاعات بیشتری در این مورد ندارد.
روزنامه واشنگتن‌پست در گزارش‌های اولیه از این حادثه مدعی شده بود این هواپیما متعلق به آمریکا بوده است اما اطلاعات بیشتری در این مورد ندارد.

اشتراک مطلب با :