تاریخ انتشار خبر: ۱۲ , شهریور, ۱۳۹۳ | ۱۴:۱۹:۳۰
کد خبر : 16914

خرید یک دستگاه زنده‌یاب توسط شهرداری دزفول

محمدرضا کرمی‌نژاد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در دزفول از خرید و به‌کارگیری یک دستگاه زنده‌یاب خبر داد و اظهار کرد: با توجه به اهمیت نجات جان انسان‌ها در حوادث، شهرداری دزفول اقدام به خرید این دستگاه با اعتباری حدود ۶۰۰ میلیون ریال کرده است. وی افزود: با به‌کارگیری آن توان عملیاتی گروه‌های جست‌وجو […]

محمدرضا کرمی‌نژاد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در دزفول از خرید و به‌کارگیری یک دستگاه زنده‌یاب خبر داد و اظهار کرد: با توجه به اهمیت نجات جان انسان‌ها در حوادث، شهرداری دزفول اقدام به خرید این دستگاه با اعتباری حدود ۶۰۰ میلیون ریال کرده است.

وی افزود: با به‌کارگیری آن توان عملیاتی گروه‌های جست‌وجو و نجات سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی در نجات جان افراد گرفتار در انواع حوادث افزایش می‌یابد.

شهردار دزفول گفت: به‌منظور نجات جان افراد گرفتار در آوار زلزله، ریزش ساختمان‌ها، حوادث انسان‌ساز و … این دستگاه در اختیار گروه‌های تخصصی جست‌وجوگر قرار خواهد گرفت.

کرمی‌نژاد همچنین عنوان کرد: دستگاه زنده‌یاب به نوعی کاربرد تخصصی داشته که قادر است مصدومان گرفتار در شرایط اضطراری را شناسایی کند.

وی ادامه داد: یکی از امکانات بارز این دستگاه، ضد آب بودن آن است که می‌توان در شرایط بارانی و یا در آب به‌منظور یافتن غرق شدگان تا ارتفاع حدود هفت متر از آن دستگاه استفاده کرد.

شهردار دزفول عنوان کرد: همچنین داشتن میکروفون حساس با قابلیت ارتباط دو سویه با مصدومان، دوربین و چراغ‌های قوی ویژه مکان‌های تاریک و صفحه نمایش از دیگر امکانات این دستگاه است.

اشتراک مطلب با :
  1. رضا Iran (ISLAMIC Republic Of) Unknow Browser Unknow Os گفت:

    والا دستش درد نکنه آقای شهردار :
    بسه دیگه این همه دنبال ساختن مدرسه و مسجد و…. هستند این خیرین؛ بابا این جور کارها و اینگونه هزینه کردن ها نیز کمک به نجات جان مردم است خیرین که میخان کمک کنند یه سری اول به مراکز امداد و نجات , آتش نشانی , بیمارستانها, بازپروریها , بهزیستی , زندانها, اورژانسهاو حتی مراکز تفریحی بزنند بعد تصمیم گیری بکنن چه عیبی داره که خیرین در راستای شادی مردم یه کمکی بکنند؟؟