تاریخ انتشار خبر: ۵ , شهریور, ۱۳۹۳ | ۲۱:۲۱:۲۱
کد خبر : 16818

فرماندار دزفول: امکان صادرات محصولات کشاورزی دزفول به روسیه فراهم شد

ˈ حبیب اله آصفی ˈ روز چهارشنبه در گفت و گو یی افزود:در نشستی که با حضور معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان و سرمایه گذاران روسی در دزفول برگزار شد در خصوص صدور بخشی از محصولات کشاورزی این شهرستان به بازار روسیه تفاهم شد. وی افزود:طبق تفاهم صورت گرفته مقرر گردید هیات های کارشناسی از […]

ˈ حبیب اله آصفی ˈ روز چهارشنبه در گفت و گو یی افزود:در نشستی که با حضور معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان و سرمایه گذاران روسی در دزفول برگزار شد در خصوص صدور بخشی از محصولات کشاورزی این شهرستان به بازار روسیه تفاهم شد.

وی افزود:طبق تفاهم صورت گرفته مقرر گردید هیات های کارشناسی از دزفول و روسیه در خصوص نوع محصول و میزان صادرات آن با هم دیدار و گفت و گو کنند.

فرماندار دزفول اظهار داشت:طبق تفاهم صورت گرفته بخشی از محصولات کشاورزی تولید دزفول امسال به کشور روسیه صادر خواهد شد.

آصفی ابراز امیدواری کرد با تداوم این روند زمینه صادرات هر چه بیشتر محصولات کشاورزی دزفول به روسیه و سایر کشورهای منطقه فراهم شود تا از هدر رفت محصولات کشاورزی دزفول و ضرر و زیان کشاورزان جلوگیری شود.

وی با اشاره به ظرفیت و پتانسیل بخش کشاورزی دزفول و تولید حدود ۷۰ نوع محصول گفت:سالانه دو میلیون تن انواع محصولات زراعی و باغی در دزفول تولید می شود که بازار منطقه ظرفیت جذب این مقدار محصول را نداشته و بخشی از تولیدات کشاورزان دزفول هدر می رود.

آصفی خاطر نشان کرد: با توجه به پتانسیل بالای بخش کشاورزی دزفول تلاش می شود تا با تقویت مبادلات تجاری با سایر کشورها به ویژه کشورهای همسایه بخشی از این محصولات به خارج صادر شود.

بخش کشاورزی دزفول از نظر تنوع در تولید محصول در کشور بی نظیر است.

اشتراک مطلب با :
  1. شیرین Iran (ISLAMIC Republic Of) Unknow Browser Unknow Os گفت:

    پس آقای آصفی شما محصولات کشاورزی دزفول رو به عراق، روسیه و … صادر کنید ما هم منتظر گران شدن اونا میشیم…!!!