تاریخ انتشار خبر: ۲ , شهریور, ۱۳۹۳ | ۲۱:۳۷:۵۱
کد خبر : 16758

طرح سرشماری عمومی کشاورزی در دزفول آغاز شد

ˈ احمد علیپور ˈ روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ما افزود:در این طرح که اجرای آن از امروز آغاز شده آمار دقیق تولیدات کشاورزی ، دامی و شیلات شهرستان دزفول توسط کارشناسان جمع آوری می شود. وی تهیه آمار دقیق از ظرفیت های بخش کشاورزی را لازمه برنامه ریزی برای توسعه این بخش […]

ˈ احمد علیپور ˈ روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ما افزود:در این طرح که اجرای آن از امروز آغاز شده آمار دقیق تولیدات کشاورزی ، دامی و شیلات شهرستان دزفول توسط کارشناسان جمع آوری می شود.

وی تهیه آمار دقیق از ظرفیت های بخش کشاورزی را لازمه برنامه ریزی برای توسعه این بخش و حل مسایل و مشکلات کشاورزان دانست و گفت:با اطلاع از ظرفیت های بخش کشاورزی می توان برای ایجاد اشتغال پایدار در این شهرستان برنامه ریزی کرد.

علیپور نیاز سنجی را از دیگر نتایج اجرای طرح سرشماری عمومی کشاورزی بیان کرد و گفت:نتایج آماری این طرح که در دو مرحله اجرا می شود در راستای برنامه ریزی برای توسعه بخش کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد.

وی در ادامه اراضی آبی قابل کشت شهرستان دزفول را ۶۴ هزار هکتار عنوان کرد و افزود:این اراضی به دلیل کیفیت خاک ، استعداد و ظرفیت بالا در طول سال دو نوبت به زیر کشت می رود.

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری ویژه دزفول اراضی دیم این شهرستان را نیز ۲۵ هزار هکتار در بخش های شهیون و سردشت بیان کرد و افزود: در دزفول حدود یک میلیون واحد دامی سبک و سنگین وجود دارد.

علاوه بر تولید دو میلیون تن انواع محصولات زراعی و باغی در دزفول ، سالانه بین ۱۶ تا ۲۰ هزار تن گوشت مرغ در این شهرستان تولید می شود ضمن اینکه شهرستان دزفول در بخش شیلات و در زمینه پرورش ماهی قزل آلا ، خاویار و کپور نیز از استعداد خوبی برخوردار است.

اشتراک مطلب با :