تاریخ انتشار خبر: ۳۱ , مرداد, ۱۳۹۳ | ۱۹:۱۳:۴۹
کد خبر : 16710

خطیب جمعه دزفول: دولتمردان به مسایل اقتصادی و فرهنگی بیشتر توجه کنند

به گزارش دزنا ۲۴، حجت الاسلام ˈ عبدالحسین خسروپناه ˈ در خطبه های نماز جمعه دزفول در مصلای امام علی(ع) این شهر با تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد شهیدان رجایی و باهنر افزود:گرانی و مشکلات اقتصادی به مردم فشار آورده و مردم انتظار دارند دولت قیمت ها را تثبیت کند. وی کنترل و تثبیت […]

به گزارش دزنا ۲۴، حجت الاسلام ˈ عبدالحسین خسروپناه ˈ در خطبه های نماز جمعه دزفول در مصلای امام علی(ع) این شهر با تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد شهیدان رجایی و باهنر افزود:گرانی و مشکلات اقتصادی به مردم فشار آورده و مردم انتظار دارند دولت قیمت ها را تثبیت کند.

وی کنترل و تثبیت قیمت ها به ویژه کالاهای اساسی ، ضروری و معیشتی را مطالبه جدی مردم از دولت دانست و اظهار داشت:توجه به مسایل فرهنگی جامعه به عنوان دیگر ضرورت جامعه اسلامی نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

خطیب جمعه دزفول با بیان اینکه مردم همچنان دغدغه اقتصادی و فرهنگی دارند گفت: نگرانی مردم بابت این مسایل باید برطرف شود.

وی در ادامه به چهارم شهریور ماه روز کارمند اشاره کرد و اظهار داشت:خدمت به ارباب رجوع توسط قشر کارمند نوعی عبادت است که باید همراه با تکریم ارباب رجوع به درستی انجام شود.

حجت الاسلام خسروپناه همچنین با گرامیداشت روز پزشک و روز داروسازی ، تلاش در زمینه خودکفایی کشور در تولید دارو را مهم و ضروری دانست و خاطر نشان کرد:مراکز علمی آموزشی کشور این ظرفیت را دارند تا در زمینه تولید داروهای شیمیایی و گیاهی گام های بلندی برداشته و کشور را از نظر دارو خودکفا کنند.

وی در بخشی دیگری از خطبه های نماز جمعه به ظرفیت های صنعت دفاعی کشور اشاره کرد و گفت: پیشرفت و موفقیت های صنایع دفاعی نظامی ، جمهوری اسلامی ایران را در برابر تهدید نظامی دشمن بیمه کرده است.

امام جمعه موقت دزفول در ادامه با اشاره به ناآرامی های اخیر در کشور آمریکا گفت: اعلام حکومت نظامی در شهر کوچکی در آمریکا علیه سیاهپوستان اقدامی غیر دمکراتیک از سوی دولت آمریکاست و بیانگر این واقعیت است که لیبرالیزم غرب حتی برای ملت خود نیز ارزش قایل نیست.

وی در خاتمه به تشریح چگونگی شکل گیری جریان سلفی تکفیری پرداخت و گروهک تروریستی داعش را دست پرورده غرب برای ایجاد اختلاف و تفرقه بین مسلمانان معرفی کرد.

ایرنا

اشتراک مطلب با :