تاریخ انتشار خبر: ۲۹ , مرداد, ۱۳۹۳ | ۱۹:۵۵:۳۳
کد خبر : 16684

۹ حادثه آتش سوزی ناشی از توفان در دزفول مهار شد / توفان به ۹۰ درصد شبکه برق دزفول خسارت وارد کرد

دزنا ۲۴، ˈ محمد قربان رمضان ˈ روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ما افزود: در پی توفان شب گذشته ۲۴ ماموریت امداد و نجات و اطفای حریق توسط آتش نشانان این سازمان از چهار ایستگاه انجام شد. وی آتش سوزی در یک واحد مسکونی به دلیل روشن کردن شمع برای تامین روشنایی […]

دزنا ۲۴، ˈ محمد قربان رمضان ˈ روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ما افزود: در پی توفان شب گذشته ۲۴ ماموریت امداد و نجات و اطفای حریق توسط آتش نشانان این سازمان از چهار ایستگاه انجام شد.

وی آتش سوزی در یک واحد مسکونی به دلیل روشن کردن شمع برای تامین روشنایی به دلیل قطع برق را از جمله یکی از این حوادث برشمرد و افزود:ساکنان این واحد مسکونی پس از روشن کردن شمع از منزل خارج شده که منجر به آتش سوزی شد.

قربان رمضان افزود:با اقدام سریع آتش نشانان خسارت زیادی به این واحد مسکونی وارد نشد.

وی گفت:در جریان وقوع تند باد چند حادثه آتش سوزی در فضای سبز سطح شهر رخ داد که مهار گردید ضمن اینکه چهار خودرو بر اثر سقوط تابلوهای تبلیغاتی خسارت دید.

وی از ۳۳۸ تماس تلفنی در خواست کمک از سوی شهروندان از شب گذشته تاکنون خبر داد و افزود:بیشترین تماس ها مربوط به قطع برق و شکستگی درختان می باشد.

توفان و تند باد در دزفول یک کشته و چهار مصدوم بر جای گذاشت.

**************

ˈ محسن پیام فرˈ روزچهارشنبه افزود: ۳۴ پایه برق فشار متوسط در مناطق گاومیش آباد غربی، سنجر،جنوب و شمال دزفول براثر تند باد شکست.

وی گفت: تعدادی از این پایه ها با کمک گروه های توزیع برق شهرهای آبادان، گتوند و شوش تعمیر و وارد مدار شده است اما ۳۱ پایه برق در مسیر جاده جاته، سنجر همچنان در دست تعمیر است و به همین دلیل برق مناطق مذکور قطع است.

پیام فر افزود: پیش بینی می شود که با تلاش کارکنان مدیریت توزیع برق دزفول تا ساعت ۱۵ امروز مشکل قطعی برق این مناطق برطرف شود ضمن اینکه این مشکل دیگر نقاط دزفول نیز رفع شده است.

وی ضمن قدردانی از همکاری کارکنان شهرداری و اداره آب و فاضلاب این شهرستان در تامین امکانات لازم برای تعمیر شبکه برق دزفول گفت: حجم خسارت وارده به شبکه برق دزفول در دست بررسی است.

سرپرست جهاد کشاورزی دزفول نیز از خسارت وارده به بخش کشاورزی این شهرستان بر اثر تندباد شب گذشته خبر داد و گفت: توفان به تاسیسات و سازه های کشاورزی و دامداری دزفول خسارت جدی وارد کرده است.

ˈ احمد زارعی ˈ افزود: باغات مرکبات و تاسیسات گلخانه ای دزفول نیز بر اثر توفان خسارت دیده که به دلیل حجم گسترده خسارت وارده، کارشناسان مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان با همکاری شوراهای روستایی، بخشداری ها و مددکاران روستایی در حال بررسی میزان دقیق خسارت می باشند.

وزش تندباد با سرعت حدود ۱۰۰ کیلومتر در ساعت در شمال خوزستان، دو کشته و تعدادی مصدوم در شهرهای دزفول و اندیمشک بر جای گذاشت.

ایرنا

 

اشتراک مطلب با :