تاریخ انتشار خبر: ۲۸ , مرداد, ۱۳۹۳ | ۲۰:۳۷:۴۴
کد خبر : 16668

خوزستان هفت هزار و ۵۰۰ معلم کم دارد

ˈمحمد تقی زادهˈ در جلسه شورای آموزش و پرورش استان که سه شنبه در محل سالن شهید هاشمی استانداری خوزستان برگزار شد بیان کرد: کمبود مدرسه و معلم موجب افت تحصیلی شدید در استان شده است. وی با اشاره به اینکه خوزستان سومین استان کشور از نظر آمار دانش آموزی است افزود: در حال حاضر […]

ˈمحمد تقی زادهˈ در جلسه شورای آموزش و پرورش استان که سه شنبه در محل سالن شهید هاشمی استانداری خوزستان برگزار شد بیان کرد: کمبود مدرسه و معلم موجب افت تحصیلی شدید در استان شده است.

وی با اشاره به اینکه خوزستان سومین استان کشور از نظر آمار دانش آموزی است افزود: در حال حاضر ۹۳۴ هزار و ۶۹۶ دانش آموز خوزستانی در مقاطع مختلف در حال تحصیل هستند .

تقی زاده افزود : این تعداد دانش آموز درهشت هزار و ۸۰۵ مدرسه با ۶۳ هزار و ۴۷۰ معلم در حال علم آموزی می باشند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان خوزستان افزود: اکثر معلمان در استان خوزستان به صورت دو شیفت مشغول تدریس هستند که این امر موجب کاهش خلاقیت و نشاط در کلاس های درسی شده است.

تقی زاده با اشاره به وضعیت مدارس مناطق عشایری استان گفت: در مجموع ۵۷۳ مدرسه در مناطق عشایری وجود دارد که از نظر آماری خوزستان سومین استان از نظر آمار دانش آموزان عشایری است ،اما مدارس استان در این بخش در بدترین شرایط هستند.

وی افزود: بر اساس آمار مرکز آمار کشور در استان خوزستان بیش از ۶۵۰ هزار بی سواد وجود دارد در حالی که بر اساس برنامه پجم توسعه باید تا پایان سال آینده بی سوادی در کشور ریشه کن شود.

این مقام مسوول افزود: در سال گذشته تنها توانسته ایم پنج هزار نفر را جذب کلاس های نهضت سواد آموزی کنیم و به نظر نمی رسد عملکرد استان در سال جاری بیش از این میزان باشد.

تقی پور افزود: در سال جاری وزارت آموزش و پرورش یک هزار و ۲۰۰ میلیار ریال به پیش دبستانی های استان اختصاص داده است در حالی که مبلغ شش هزار میلیارد ریال به بخش تبلیغات نهضت سواد آموزی اختصاص داده شده است.

وی بیان کرد: هیچ تغییر،تحول و تکاملی ایجاد نمی شود مگر اینکه آموزش و پرورش دچار تغییر شود و سطح علمی ،آموزشی ،فرهنگی و دانش هیچ جامعه ای نیز بالاتر از سطح علمی مدارس نخواهد بود.

مدیر کل آموزش و پرورش استان خوزستان با اشاره به اینکه وضعیت این بخش زیبنده استان خوزستان نیست گفت: در حال حاضر آموزش و پرورش استان بیش از دو هزار میلیارد ریال بدهی دارد .

تقی زاده در پایان افزود: یکی از منابع در آمدی آموزش و پرورش سهم پنج درصد از شهرداریها است که در سال های گذشته در استان خوزستان و شهر اهواز هیچ گاه محقق نشده است

81278740-5894179

اشتراک مطلب با :