تاریخ انتشار خبر: ۲۷ , مرداد, ۱۳۹۳ | ۰۹:۴۲:۳۰
کد خبر : 16610

زمین لرزه امروز صبح دزفول را تکان داد

به گزارش دزنا ۲۴، زمین لرزه ای به بزرگی ۶٫۱ در مقیاس امواج درورنی زمین (ریشتر) ساعت هفت و دو دقیقه صبح امروز دوشنبه در منطقه مورموری ایلام به وقوع پیوست. به گزارش دزنا ۲۴  به نقل از مرکز لرزه نگاری کشوری وابسته به موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، این زمین لرزه درسه کیلومتری مورموری، ۳۶ […]

به گزارش دزنا ۲۴، زمین لرزه ای به بزرگی ۶٫۱ در مقیاس امواج درورنی زمین (ریشتر) ساعت هفت و دو دقیقه صبح امروز دوشنبه در منطقه مورموری ایلام به وقوع پیوست.

به گزارش دزنا ۲۴  به نقل از مرکز لرزه نگاری کشوری وابسته به موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، این زمین لرزه درسه کیلومتری مورموری، ۳۶ کیلومتری موسیان و ۴۱ کیلومتری دهلران در استان ایلام در عرض جغرافیایی ۳۲٫۷۰۳ و طول ۴۷٫۶۹۵ در ۱۰٫۲ کیلومتری عمق زمین اتفاق افتاد .

استان ایلام در غرب استان خوزستان قرار دارد و به همین دلیل زمین لرزه صبح امروزموروموری ایلام در بیشتر مناطق دزفول  درحوالی ساعت ۷:۲ دقیقه صبح  محسوس بود.

روز گذشته نیز در منطقه یاد شده سه بار در ساعات ۱۹٫۱۷ ، ۲۰٫۰۵ و ۲۲٫۱۳ پیش لرزه هایی به بزرگی ۴٫۹، ۳٫۲ و ۳٫۲ ریشتر درمقیاس درونی زمین بوقوع پیوست وتاکنون بیش از ۱۵ ژس لرزه داشته است .

هنوز از آمار احتمالی تلفات خبری گزارش نشده است اما نیروهای امدادی به مناطق یاد شده اعزام شدند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، این زلزله راس ساعت ۷ و ۲ دقیقه اتفاق افتاد و در بخش‌هایی از شمال خوزستان، دزفول،‌ اندیشمک، اهواز به خوبی احساس شد.

هنوز از خساراتی که این زلزله وارد کرده، گزارشی در دست نیست و جمعیت هلال احمر و ستاد حوادث غیرمترقبه استان خوزستان در حال بررسی خسارت این زلزله هستند.

این ستاد از مردم درخواست کرده که آرامش خود را حفظ کنند.

– See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930527000066#sthash.0hCEb9sN.dpuf

اشتراک مطلب با :