تاریخ انتشار خبر: ۲۱ , مرداد, ۱۳۹۳ | ۲۲:۱۷:۱۴
کد خبر : 16523

خروج قطار باری از ریل موجب مسدود شدن راه آهن جـنـوب – تـهـران شد

مسوول روابط عمومی راه آهن ناحیه زاگرس روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا گفت:این حادثه دوشنبه شب در حد فاصل دو ایستگاه تنگ پنج و تنگ هفت رخ داده است. ˈحسین علی مریدیˈ افزود:در این حادثه چند واگن قطار باری در تونل های شماره ۳۳ ، ۳۴ و ۳۵ از مسیر خارج شد. وی افزود:نیروهای […]

مسوول روابط عمومی راه آهن ناحیه زاگرس روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا گفت:این حادثه دوشنبه شب در حد فاصل دو ایستگاه تنگ پنج و تنگ هفت رخ داده است.

ˈحسین علی مریدیˈ افزود:در این حادثه چند واگن قطار باری در تونل های شماره ۳۳ ، ۳۴ و ۳۵ از مسیر خارج شد.

وی افزود:نیروهای راه آهن ناحیه زاگرس برای رفع مشکل بسیج شده و تلاش نیروها برای رفع مشکل ادامه دارد.

مریدی گفت:مسیر مذکور کاملا مسدود بوده و تردد قطار از این محور تا بازگشایی کامل و حوالی ساعت ۱۷ امروز امکانپذیر نیست.

مریدی افزود:اتوبوس هایی از استان های لرستان و شهرستان اندیمشک برای جابجایی مسافران قطارهای متوقف شده در مسیر اعزام شده اند.

اداره کل راه آهن ناحیه زاگرس در استان خوزستان دارای ۱۲ ایستگاه با حوزه استحفاظی ۲۲۲ کیلومتر نقش مهمی در جابجایی بار و مسافر در شمال خوزستان به تهران و مناطق مرکزی کشور دارد.


مسیر خط آهن تهران – جنوب بازگشایی شد

مسیر خط آهن تهران – جنوب که از دوشنبه شب به دلیل خروج قطار باری از خط مسدود شده بود عصر سه شنبه بازگشایی شد.

به گزارش دزنا ۲۴  ، معاون فرماندار اندیمشک سه شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: مسیر خط آهن تهران – جنوب از حوالی ساعت ۱۹ امروز بازگشایی شده و حرکت قطارهای باری و مسافری از این مسیر از سر گرفته شد.

ˈ امیر حمزه بزرگی ˈ افزود:مسیر مذکور بر اثر خروج قطار باری از خط در حد فاصل دو ایستگاه تنگ پنج و تنگ هفت مسدود شده بود که با تلاش راه آهن ناحیه زاگرس این مسیر مجددا بازگشایی شد.

در این حادثه چند واگن قطار باری در تونل های شماره ۳۳ ، ۳۴ و ۳۵ از مسیر خارج شد.

بسته شدن خط آهن تهران – جنوب موجب سرگردانی صدها مسافر قطار در این مسیر گردید.

اداره کل راه آهن ناحیه زاگرس در استان خوزستان دارای ۱۲ ایستگاه با حوزه استحفاظی ۲۲۲ کیلومتر نقش مهمی در جابجایی بار و مسافر در شمال خوزستان به تهران و مناطق مرکزی کشور دارد.

اشتراک مطلب با :
  1. حسنی Iran (ISLAMIC Republic Of) Unknow Browser Unknow Os گفت:

    نمایندگان محترم , آیا حتما باید همه قطارها از ریل خارج شود و تمام هواپیماها سقوط کند تا آقای آخوندی وزیر راه و شهرسازی استیضاح شود؟ چرا نمایندگان تصمیم اشتباهشان در مورد ادغام وزارت راه با وزارت شهرسازی را با تصویب طرح تفکیک این دو وزارت خانه اصلاح نمی کنند؟ دیگر چقدر خسارت وارد شود و چند نفر کشته شوند؟ چند هواپیما و قطار ساقط شوند تا شما اقدام کنید؟