تاریخ انتشار خبر: ۲۰ , مرداد, ۱۳۹۳ | ۲۲:۰۸:۴۶
کد خبر : 16506

برگزاری کارگاه آموزشی با محور تغذیه انحصاری دوقلوها با شیر مادر دردزفول

دزنا ۲۴” بیتا چاییده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: متاسفانه آمار متقاضیان دریافت شیر مصنوعی در شهرستان دزفول در سال جاری و گذشته، نسبت به سال پیش ۹۱ روند افزایشی داشته است. وی اضافه کرد: دلیل افزایش تقاضا، افزایش موارد دوقلویی، کودکان دارای اختلال رشد و مصرف دارو توسط مادر و داروهایی […]

دزنا ۲۴” بیتا چاییده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: متاسفانه آمار متقاضیان دریافت شیر مصنوعی در شهرستان دزفول در سال جاری و گذشته، نسبت به سال پیش ۹۱ روند افزایشی داشته است.

وی اضافه کرد: دلیل افزایش تقاضا، افزایش موارد دوقلویی، کودکان دارای اختلال رشد و مصرف دارو توسط مادر و داروهایی که اغلب تصور می‌شود برای شیردهی منع نداشته باشد، صورت می‌گیرد.

رئیس مرکز بهداشت دزفول در ادامه بر لزوم برنامه‌ریزی و آموزش به مادران (به‌ویژه مادران دارای فرزند دوقلو) تاکید کرد و افزود: در همین راستا واحد بهداشت خانواده مرکز بهداشت، اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی با محور تغذیه انحصاری دوقلوها با شیر مادر جهت کارکنان بهداشتی کرده است.

این مسئول از پزشکان و متخصصان نیز درخواست کرد در هنگام تجویز دارو، شرایط مادر و شیرخوار را مدنظر قرار دهند که تا حد امکان، کودکی از این حق و نعمت خداداد محروم نشود.

چاییده عنوان کرد: بی‌تردید هماهنگی و همکاری پزشکان در راستای سیاست‌های ترویج تغذیه با شیر مادر و ارائه آموزش موثر، یکی از کلیدهای موفقیت در ارتقای شاخص تغذیه انحصاری با شیر مادر تا شش ماهگی و تداوم شیردهی تا دو سالگی است.

اشتراک مطلب با :