تاریخ انتشار خبر: ۱۸ , مرداد, ۱۳۹۳ | ۲۱:۲۹:۳۹
کد خبر : 16482

نماینده مردم دزفول: بخش مرکزی دزفول با ۱۱۰ هزار نفر جمعیت فاقد درمانگاه شبانه روزی است

نماینده مردم شهرستان دزفول درمجلس شورای اسلامی گفت: بخش مرکزی دزفول با ۱۱۰ هزار نفر جمعیت فاقد درمانگاه شبانه روزی است ضمن اینکه در دیگر بخش های محروم و سخت گذر این شهرستان نیز سالانه تعدادی از بانوان باردار به دلیل کمبود امکانات پزشکی هنگام زایمان جان خود را از دست می دهند. به گزارش […]

نماینده مردم شهرستان دزفول درمجلس شورای اسلامی گفت: بخش مرکزی دزفول با ۱۱۰ هزار نفر جمعیت فاقد درمانگاه شبانه روزی است ضمن اینکه در دیگر بخش های محروم و سخت گذر این شهرستان نیز سالانه تعدادی از بانوان باردار به دلیل کمبود امکانات پزشکی هنگام زایمان جان خود را از دست می دهند.

به گزارش دزنا ۲۴، ،مهندس”عباس پاپی زاده”درنشست خبری خبرنگاران این شهرستان خواستار انعکاس محرومیت شهرستان دزفول در بخش های مختلف شد و افزود: به رغم ادعای مسوولان دستگاههای اجرایی بخش زیادی از شهرستان دزفول همچنان از محرومیت رنج می برد.

وی با بیان اینکه شهرستان دزفول در بسیاری از شاخص ها عقب مانده خاطرنشان کرد: ۵۰ درصد شهرستان دزفول از زیر ساخت های مناسبی در بخش برق، آب آشامیدنی و جاده محروم بوده و در حدود ۸۰ درصد این شهرستان نیز درمانگاه شبانه روزی وجود ندارد.

نماینده مردم شهرستان دزفول با اشاره به مشکلات بهداشتی این شهرستان گفت: از چهار بیمارستان خیر ساز در شهرستان دزفول تنها یک بیمارستان باقی مانده و خدمات رسانی می کند ضمن اینکه ۳۰ درصد خدمات درمانی این بیمارستان نیز به بیماران شهرهای همجوار ارائه می شود.

پاپی زاده افزود: بخش مرکزی دزفول با ۱۱۰ هزار نفر جمعیت فاقد درمانگاه شبانه روزی است ضمن اینکه در دیگر بخش های محروم و سخت گذر این شهرستان نیز سالانه تعدادی از بانوان باردار به دلیل کمبود امکانات پزشکی هنگام زایمان جان خود را از دست می دهند.

وی بیان کرد: به دلیل نبود زیر ساخت های لازم از جمله پوشش مخابراتی، اطلاع رسانی در مناطق سخت گذر دزفول هنگام وقوع حوادث به شیوه سنتی انجام می شود.

وی افزود: دزفول با وجود اینکه زاده شیخ اعظم انصاری و فقهای بزرگ دیگری است از نظر فرهنگی رتبه نوزدهم را در استان خوزستان داشته ضمن اینکه طبق آمار استخراج شده از استانداری خوزستان، این شهرستان از نظر داشتن کلاس های درس غیر استاندارد در رتبه چهارم قرار دارد که بیانگر رشد منفی دزفول از نظر زیر ساخت های آموزشی است.

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی در خاتمه از خبرنگاران و اصحاب رسانه خواست تا محرومیت های این شهرستان را با اطلاع رسانی دقیق ، صحیح و منصفانه به گوش مسوولان کشور برسانند.

 

اشتراک مطلب با :