تاریخ انتشار خبر: ۱۸ , مرداد, ۱۳۹۳ | ۲۱:۲۳:۲۰
کد خبر : 16477

کتاب “دائره المعارف شهدای دزفول” بزودی چاپ خواهد شد

به گزارش شبکه خبری واطلاع رسانی دزنا ۲۴  “روح الله بهشتی فرد “اظهار داشت: دزفول با تقدیم بیش از ۲۶۰۰ شهید گرانقدر و مظلوم به انقلاب و اسلام برگ زرین و درس ایستادگی و مقاومت اسلامی زا در برابر ظلم و جنایت برای جهانیان به نمایش گذاشت تا همه بدانند راه نجات کلیه ملتهای آزاده […]

به گزارش شبکه خبری واطلاع رسانی دزنا ۲۴  “روح الله بهشتی فرد “اظهار داشت: دزفول با تقدیم بیش از ۲۶۰۰ شهید گرانقدر و مظلوم به انقلاب و اسلام برگ زرین و درس ایستادگی و مقاومت اسلامی زا در برابر ظلم و جنایت برای جهانیان به نمایش گذاشت تا همه بدانند راه نجات کلیه ملتهای آزاده جهان مقاومت و پایداری است.
معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری دزفول افزود: متاسفانه در سالهای بعد از جنگ هرگز به طور شایسته به موضوع مقاومت و پایداری مردم دزفول پرداخته نشده است، کتابها و مقالات اندکی منتشر شده ولی نتوانسته گستردگی و ابعاد مختلف دفاع مقدس و مقاومت مردم دزفول را بازگو کند.
وی گفت: زمان به سرعت در حال سپری شدن است وخاطرات و اتفاقات گذشته از سینه مردم ستمدیده آن زمان و بسیجیان و نیروهای جان برکف آن دوران در حال پاک شدن، که اگر در این زمان به آن پرداخته نشود هیچ سندی بیانگر این  مهم نخواهد بود.
بهشتی فرد اعلام کرد: در اولین اقدام ماندگار معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری با تصویب طرحی از سوی”شورای اسلامی دوره چهارم”، انتشار کتابی با عنوان “دائره المعارف شهدای دزفول” آغاز کرده که بزودی به چاپ خواهد رسید.
وی تصریح کرد: همانطور که گفته شد, دزفول بیش از ۲۶۰۰ شهید والامقام دارد که در ۲۸ گلزار شهدا در کل شهرستان آرمیده اند ولی  عموم مردم نام و محل شهادت و مدفن همه آنها را بخوبی نمی دانند. در این کتاب که به همت برادر رزمنده “منوچهر مهدی‌پور”جمع آوری و تدوین شده تمام شهدای شهرستان دزفول بصورت دقیق بررسی وبه تفکیک معرفی می شوند.
معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری دزفول افزود: کتاب نفیس مذکور نتیجه ده سال تحقیق و پژوهش نویسنده بر روی تک تک شهیدان این مدفون در دزفول است. امید داریم  این کتاب ” یادبود مناسبی از دزفول و شهدایش باشد برای آیندگان” باشد.
لازم به ذکر است  این اطلس و راهنمای شهدای دزفول در قطع خشتی بزرگ و ۸۰۰ صفحه در حال صفحه‌آرایی است و بزودی  توسط شهرداری دزفول و انتشارات نیلوفران به چاپ خواهد رسید

اشتراک مطلب با :