تاریخ انتشار خبر: ۱۵ , مرداد, ۱۳۹۳ | ۲۱:۰۹:۵۲
کد خبر : 16434

روحانی الجزایری دردزفول : داعش یک گروه نیست بلکه یک فکر مسموم است و غرب نیز این واقعیت را می داند.

به گزارش دزنا ۲۴،  استاد شیخ فضیل الجزایری پژوهشگر و تحلیلگر بین المللی و از اساتید حوزه علمیه قم شامگاه سه شنبه در نشستی که به منظور سالروز تخریب قبور ائمه مظلوم بقیع در مسجد آقا حبیب دزفول برگزار شد افزود:نداشتن عقلانیت و مرجعیت الهی (اهل بیت) و تقلید موجب به وجود آمدن داعش شده […]

به گزارش دزنا ۲۴،  استاد شیخ فضیل الجزایری پژوهشگر و تحلیلگر بین المللی و از اساتید حوزه علمیه قم شامگاه سه شنبه در نشستی که به منظور سالروز تخریب قبور ائمه مظلوم بقیع در مسجد آقا حبیب دزفول برگزار شد افزود:نداشتن عقلانیت و مرجعیت الهی (اهل بیت) و تقلید موجب به وجود آمدن داعش شده است.

وی در خصوص شیعه شدن خود افزود: در الجزایر متولد شدم و در ۲۰ سالگی به دانشگاه فیزیک رفتم و در آنجا به دلیل علاقه ای که به ایرانی ها و امام خمینی (ره) داشتم با یک ایرانی آشنا شدم.

این استاد الجزایری گفت:روزی از این دوست ایرانی ام پرسیدم تشیع چیست که وی به گفتن این جمله اکتفا کرد :دانشمندان شما خیلی در گفتن حقیقت اهل بیت ترس و واهمه دارند .

وی با اشاره به اینکه کتاب های دکتر شریعتی،مطهری و صدر را مطالعه کرده گفت:وقتی مذهب شیعه برای من روشن تر شد تصمیم گرفتم به قم بروم که با مخالفت خانواده روبرو شدم، زیرا در ایران جنگ بود.

الجزایری افزود: به همین دلیل از سال ۸۲ به قم رفته و تا سال ۹۲ درس خواندم ،سپس به سوریه رفته و بعد از آن خانواده ام را با خود به ایران آوردم که در آن هنگام همسرم نیز شیعه شد و اکنون در قم استاد دانشگاه است.

وی افزود: دانشجویان در الجزایر روزانه گروه گروه شیعه می شوند به طوری که یک گروه ۸۰ نفره یک دفعه شیعه شدند .

استاد شیخ فضیل الجزایری گفت:سنی ها خیلی پاک هستند و علاقه زیادی به اهل بیت عصمت و طهارت دارند ولی خیلی سطحی نگر و زودباور هستند، عربستانی ها از جاهلیت وهابی ها استفاده کرده و با پول و وعده آن ها را می خرند ،تمام سران وهابی حساب های بانکی کلانی دارند که از عربستانی ها تغذیه می شوند و با پول آن ها مسجد می سازند و دنیای خود را به پول فروخته اند.

وی افزود:از مکتب شیعه این را فرا گرفته ام که شیعیان به دلیل داشتن مرجعیت و عصمت تروریست نمی شوند، داعش نمی شوند.

این استاد الجزایری گفت: اگر عصمت و مرجعیت را از اسلام بگیرند وهابیت می شود .

وی گفت:آمریکا دولت فوق العاده قوی است و اگر بخواهد در یک هفته تمام عربستان را مانند صدام نابود می کند اما در مورد ایران شرایط فرق می کند زیرا ایران رهبری به نام سید علی خامنه ای دارد و به واسطه وجود این رهبر فرزانه، آمریکا جرات آسیب رساندن به ایران را ندارد.

استاد الجزایری همچنین مکتب را راز قوی بودن ایران عنوان کرد وگفت:آمریکایی ها از بمب هسته ای ایران نمی ترسند بلکه از مکتب الهی ایرانیان می ترسند.

این نشست به مناسبت هشتم شوال سالروز تخریب قبور ائمه بقیع توسط وهابیون برگزار شد و با قرائت دعای فرج ،مرثیه سرایی و قرائت حدیث کسا همراه بود.

ایرنا

اشتراک مطلب با :