تاریخ انتشار خبر: ۱۳ , مرداد, ۱۳۹۳ | ۲۱:۲۳:۴۲
کد خبر : 16427

شهردار دزفول؛ عدم کنترل و نظارت برقایق های موتوری،تهدیدی برای گردشگران رودخانه دز

به گزارش دزنا ۲۴، شهردار دزفول با تاکید بر لزوم ساماندهی قایق های تفریحی در رودخانه دز گفت: قایق های تفریحی از جمله جت اسکی که در رودخانه دز تردد می کنند فاقد مجوز تردد بوده و از سازمان یا نهاد خاصی مجوز ندارند. ˈمحمدرضا کرمی نژادˈ سرعت بالای این قایق های تفریحی به ویژه […]

به گزارش دزنا ۲۴، شهردار دزفول با تاکید بر لزوم ساماندهی قایق های تفریحی در رودخانه دز گفت: قایق های تفریحی از جمله جت اسکی که در رودخانه دز تردد می کنند فاقد مجوز تردد بوده و از سازمان یا نهاد خاصی مجوز ندارند.

ˈمحمدرضا کرمی نژادˈ سرعت بالای این قایق های تفریحی به ویژه جت اسکی در رودخانه دز را تهدیدی جدی برای سلامت افرادی که در رودخانه شنا می کنند دانست و افزود: تاکنون چند حادثه جانی ناشی از برخورد قایق با افراد شناگر گزارش شده است.

شهردار دزفول گفت:صاحبان و قایق رانان این وسایط نقلیه آبی اغلب فاقد گواهی نامه بوده و علاوه بر آن،فرسودگی برخی از این قایق ها موجب نشت روغن و بنزین در آب زلال رودخانه و به تهدیدی زیست محیطی برای این رودخانه تبدیل شده است.

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری دزفول نیز گفت: با توجه به ظرفیت گردشگری رودخانه دز ، ساماندهی قایق های تفریحی برای امنیت روحی و جانی مردم و گردشگران ضروری است.

ˈروح الله بهشتی فردˈ افزود: ایجاد مزاحمت برای خانواده ها و گردشگران و نیز برخورد با شناگران از جمله حوادثی است که بر اثر تردد قایق های موتوری در رودخانه دز رخ می دهد.

بهشتی فرد از فرمانداری و سایر دستگاه های مرتبط خواست برای جلوگیری از بروز حوادث و نیز به منظور تامین امنیت گردشگران نسبت به ساماندهی قایق های تفریحی مورد استفاده در رودخانه دز اقدام نماید.

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری دزفول، جلوگیری از ساخت و ساز در حریم رودخانه دز، ساماندهی ساحل  رودخانه و نیز جلوگیری از آلودگی آب رودخانه دز را از جمله اقدامات ضروری در راستای حفاظت از این سرمایه ملی دانست و مشارکت مسوولان و مردم را در این راستا خواستار شد.

 

اشتراک مطلب با :