تاریخ انتشار خبر: ۱۳ , مرداد, ۱۳۹۳ | ۲۱:۰۶:۰۰
کد خبر : 16423

برداشت لیمو ترش در دزفول آغاز شد

ˈ غلامرضا مه لقا ˈ روز دوشنبه در گفت وگو باایرنا با اشاره به جایگاه نخست شهرستان دزفول در تولید مرکبات در خوزستان افزود: برداشت لیموترش از باغ های دزفول تا پایان شهریور ادامه می یابد. وی با اشاره به برداشت حدود هشت و نیم تن محصول از سطح هر هکتار باغ افزود:پیش بینی می […]

ˈ غلامرضا مه لقا ˈ روز دوشنبه در گفت وگو باایرنا با اشاره به جایگاه نخست شهرستان دزفول در تولید مرکبات در خوزستان افزود: برداشت لیموترش از باغ های دزفول تا پایان شهریور ادامه می یابد.

وی با اشاره به برداشت حدود هشت و نیم تن محصول از سطح هر هکتار باغ افزود:پیش بینی می شود بیش از یک هزار تن محصول لیمو ترش از ۱۲۰ هکتار باغ های مرکبات در دزفول برداشت شود.

مه لقا با اشاره به کیفیت محصول لیموترش دزفول گفت:در هر هکتار ۲۸۰ اصله نهال لیمو کشت شده و باردهی نهال های پیوندی سه سال پس از کاشت آغاز می شود.

مسوول امور باغبانی جهاد کشاورزی دزفول زمان کاشت نهال لیموترش را از ۱۵ آذر تا پایان اسفند ذکر کرد و گفت:شرکت های کشت وصنعت رجایی و بهشتی دزفول و نیز هفت مرکز خدمات، محصول لیموترش کشاورزان دزفولی را خریداری می کنند.

وی لیموترش را یکی از محصولات مناطق گرمسیری معرفی کرد و افزود: با توجه به کیفیت بالای محصول لیموترش دزفول، این محصول به بازار سراسر کشور ارسال می شود.

پارسال حدود یک هزار تن محصول لیموترش از سطح ۱۲۰ هکتار از باغ های دزفول برداشت شد.

۲۰ نوع مرکبات هرساله از سطح بیش از پنج هزار هکتار باغ در شهرستان دزفول برداشت می شود.

اشتراک مطلب با :