تاریخ انتشار خبر: ۱۳ , مرداد, ۱۳۹۳ | ۲۱:۰۵:۱۹
کد خبر : 16420

آب رسانی به یکصد خانوارعشایری در مناطق سخت گذر دزفول آغاز شد

دزنا ۲۴” ˈمحسن پور فرخیˈ روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگارما  افزود:منطقه دارخلک از توابع دهستان احمدفداله بخش شهیون یکی از محروم ترین و دور افتاده ترین مناطق عشایری شهرستان دزفول است. وی آب رسانی به این منطقه را در راستای ساماندهی جمعیت عشایری و محرومیت زدایی از مناطق صعب العبور و کوهستانی دزفول […]

دزنا ۲۴” ˈمحسن پور فرخیˈ روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگارما  افزود:منطقه دارخلک از توابع دهستان احمدفداله بخش شهیون یکی از محروم ترین و دور افتاده ترین مناطق عشایری شهرستان دزفول است.

وی آب رسانی به این منطقه را در راستای ساماندهی جمعیت عشایری و محرومیت زدایی از مناطق صعب العبور و کوهستانی دزفول عنوان کرد و افزود: عشایر منطقه دارخلک در حال حاضر برای تامین آب آشامیدنی مورد نیاز خود روزانه ناچار به رفت و برگشت مسافتی حدود ۱۰ کیلومتر هستند.

پور فرخی گفت: تامین آب شرب عشایر دارخلک به دلیل شدت محرومیت منطقه در اولویت قرار گرفت.

وی افزود:این پروژه شامل بهسازی دو باب چشمه ،احداث منبع آب ۵۰ متر مکعبی و اجرای پنج کیلومتر لوله فلزی گالوانیزه است که اعتبار مورد نیاز آن از محل اعتبارات تملک دارایی ها تامین می شود.

وی شهرستان دزفول را یکی از مهم ترین مناطق عشایری خوزستان معرفی کرد و اظهار داشت:شهرستان دزفول ظرفیت بالایی در زمینه دام پروری داشته که با توسعه زیر ساخت های لازم برای عشایر می توان از دامداران به عنوان تولید کنندگان برتر کشور حمایت و پشتیبانی کرد.

رییس اداره امور عشایر دزفول گفت: اجرای این پروژه در راستای توسعه زیر ساخت ها در مناطق سخت گذر دزفول و خدمات رسانی به عشایر آغاز شده است.

وی فقدان جاده و آب آشامیدنی را از مهم ترین مشکلات عشایر این شهرستان عنوان کرد.

اشتراک مطلب با :
 1. خبر جديد Romania Unknow Browser Unknow Os گفت:

  خیلی جالبه درست بعد از خبو بحران آبرسانی اداره آب و فاضلاب روستایی دزفول اغای پورفرخی دست به انتشار همچین خبری زده !!!’!!”

 2. رضا Iran (ISLAMIC Republic Of) Unknow Browser Unknow Os گفت:

  بنام حق……ضمن تشکر از زحمات آقای پورفرخی و همکاران و شرمندگی برای یکی از سایت های محلی که همزمان با انتصاب ایشون دست به هجمه های خبری زد ایشالا که از سایت دزنا ۲۴ یاد بگیرن و سعی کنن دوگانگی رو در شهرستان کمتر کنند و بفکر اتحاد مردم شهرستان برای رفع مشکلات باشند

 3. عشایر غیور Iran (ISLAMIC Republic Of) Unknow Browser Unknow Os گفت:

  باسلام از ادارات و ….. انتظار میرود اطلاعات درست و بدون اغراق به مردم بدهند در خبر امده ابرسانی به یکصد خانوار عشایر دار خلک درصورتی که طبق امار کشوری دارخلک زیر پانزده خانوار است که می توان از دستگاههای ذیربط پرسید در ضمن کار هنوز شروع نشده چرا اخبار نادرست به مردم میدهید از طرف یکی از فرزندان عشایر منطقه ساکن شهر

 4. محمد Iran (ISLAMIC Republic Of) Unknow Browser Unknow Os گفت:

  پاسخ عشایر غیور ….دارخلک روستا نیست و منطقه اس که شش تا رو ستا رو شامل میشه ضمنا کار چهل درصد پیشرفت فیزیکی داشته بعد دار خلک جدا نیست دارخلک رو اینجوری رو هم مینویسن عشایر شهری