تاریخ انتشار خبر: ۱۱ , مرداد, ۱۳۹۳ | ۲۰:۵۴:۵۸
کد خبر : 16390

خوزستان در دریافت مجوز سقط جنین دوم شد!

دزنا ۲۴”  سازمان پزشکی قانونی اعلام کرد: در سه ماهه نخست سال جاری هزار و ۹۱۴ نفر برای دریافت مجوز سقط درمانی به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کردند که هزار و ۳۷۴ نفر از آنان مجوز این کار را دریافت کردند. آمار مراجعان سقط درمانی در سه ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال […]

دزنا ۲۴”  سازمان پزشکی قانونی اعلام کرد: در سه ماهه نخست سال جاری هزار و ۹۱۴ نفر برای دریافت مجوز سقط درمانی به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کردند که هزار و ۳۷۴ نفر از آنان مجوز این کار را دریافت کردند.

آمار مراجعان سقط درمانی در سه ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل با رشد ۲٫۱ درصدی مواجه بوده و از هزار و ۸۷۵ مراجعه در بهار سال گذشته به هزار و ۹۱۴ نفر در بهار امسال رسیده است.

در این مدت استان‌های تهران با ۴۳۲،‌ خوزستان با ۱۵۰ و اصفهان با ۱۴۴ مراجعه بیشترین  آمار متقاضیان دریافت سقط را داشته‌اند.

وجود خطر جانی برای مادر در صورت ادامه بارداری یا عقب افتاده و ناقص‌الخلقه بودن جنین به نحوی که نگهداری از آن برای مادر ایجاد حرج کند از جمله مواردی است که در صورت وجود هر یک از آن‌ها با درخواست مادر و با تشخیص ۳ نفر پزشک متخصص و تأیید پزشکی قانونی، مجوز سقط درمانی صادر می شود.

اشتراک مطلب با :