تاریخ انتشار خبر: ۳۱ , تیر, ۱۳۹۳ | ۲۱:۱۸:۲۹
کد خبر : 16246

پارک ملی کرخه دچار آتش سوزی شد/دستگیری یک نفر متهم به اتش زدن پارک ملی کرخه

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شوش در محل حادثه به خبرنگار ما گفت: این آتش سوزی حوالی ساعت ۱۲ و سی دقیقه امروز در پارک ملی کرخه به وقوع پیوست. ˈ فیروز حاجی کلی ˈ افزود:به علت گستردگی آتش از نیروهای آتش نشانی شهرهای مختلف استان خوزستان برای مهار آتش در خواست کمک شده […]

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شوش در محل حادثه به خبرنگار ما گفت: این آتش سوزی حوالی ساعت ۱۲ و سی دقیقه امروز در پارک ملی کرخه به وقوع پیوست.

ˈ فیروز حاجی کلی ˈ افزود:به علت گستردگی آتش از نیروهای آتش نشانی شهرهای مختلف استان خوزستان برای مهار آتش در خواست کمک شده است.

وی اظهار داشـت:به دلیل وجود جنگل و بیشه زار و ناهمواری زمین تردد کامیون های آتش نشانی برای مهار آتش در محل به سختی امکانپذپر بوده لذا برای مهار آتش نیاز به بالگرد می باشد.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شوش با بیان اینکه بخشی از پارک ملی کرخه محل زیست گوزن زرد ایرانی می باشد گفت:محل زیست گوزن زرد ایمن بوده و خطری گوزن های زرد مستقر در منطقه حفاظت شده پارک ملی کرخه را تهدید نمی کند.

گزارش خبرنگار ایرنا از محل آتش سوزی در پاسگاه حلوه حاکی است دود ناشی از آتش سوزی سطح وسعیی از منطقه را پوشانده است.

به دنبال وقوع آتش سوزی علاوه بر نیروهای امدادی ، فرماندار ، بخشدار ، کارکنان اداره منابع طبیعی و سایر دستگاههای اجرایی شهرستان شوش در محل حضور یافته اند.

ˈ فیروز حاجی کلی ˈ گفت: دراین رابطه یک نفر  امروز در حال قطع شاخه درختان و تهیه زغال در پارک ملی کرخه، توسط محیط بانان دستگیر شد.

وی افزود:با توجه به شواهد ، احتمال عمدی بودن این آتش سوزی که تاکنون حدود ۸۰ هکتار از منطقه حفاظت شده کرخه را فرا گرفته وجود دارد.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شوش گفت:در رابطه با این آتش سوزی چند نفر دیگر از اهالی منطقه در مظان اتهام قرار دارند که تحقیقات در مورد آنها آغاز شده است.

اشتراک مطلب با :