تاریخ انتشار خبر: ۲۵ , تیر, ۱۳۹۳ | ۱۱:۴۰:۴۴
کد خبر : 16172

شکارچیان غیرمجاز «تشی» در دزفول دستگیر شدند

دزنا ۲۴، فرهاد قلی‌نژاد امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگارما اظهار کرد: در گشت و کنترل شکارگاه‌های آزاد حوزه زاگرس ساعت ۲ بامداد شب گذشته با همکاری ساکنان بومی منطقه لنگرکوه و همیاران محیط زیست چهار شکارچی غیرمجاز دستگیر شدند. وی ادامه داد: در بازرسی از شکارچیان متجاوز از آنان یک قلاده جانور تشی کشف و […]

دزنا ۲۴، فرهاد قلی‌نژاد امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگارما اظهار کرد: در گشت و کنترل شکارگاه‌های آزاد حوزه زاگرس ساعت ۲ بامداد شب گذشته با همکاری ساکنان بومی منطقه لنگرکوه و همیاران محیط زیست چهار شکارچی غیرمجاز دستگیر شدند.

وی ادامه داد: در بازرسی از شکارچیان متجاوز از آنان یک قلاده جانور تشی کشف و از ادامه شکار آنان جلوگیری شد و یک قبضه اسلحه شکاری نیز از آن‌ها مصادره شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول تصریح کرد: با تشکیل پرونده، متخلفان جهت پیگیری حقوقی به مراجع قضایی معرفی شدند.

قلی‌نژاد ادامه داد: شکار غیرمجاز گونه جانور تشی توسط شکارچیان غیرمجاز برای استفاده‌های غیرواقعی و غیراثبات شده نظیر استفاده‌های دارویی در حال افزایش است.

وی گفت: در راستای جلوگیری از کاهش نسل این جانوران سودمند از هرگونه شکار غیرمجاز آن جلوگیری می‌شود.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول خاطرنشان کرد: تاکنون هیچ‌گونه فواید دارویی گوشت این جانوران به تایید مراجع علمی نرسیده است.

گونه جانور تشی از راسته جوندگان بوده و بزرگ‌ترین جونده ایران است که در زیستگاه‌های جنگلی، کوهستانی، استپی و بیابانی زندگی می‌کنند.

اشتراک مطلب با :