تاریخ انتشار خبر: ۱۷ , تیر, ۱۳۹۳ | ۲۰:۲۵:۵۳
کد خبر : 16066

دستگیری ۲ صیاد غیرمجاز و کشف ۷ قطعه تیهو در دزفول

فرهاد قلی‌نژاد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در دزفول اظهار کرد: مأموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان در گشت و کنترل مناطق و شکارگاه‌های آزاد، دو شکارچی غیرمجاز را دستگیر و از آنان هفت قطعه پرنده تیهو کشف کردند. وی افزود: صیادان غیرمجاز مذکور با استفاده از تور پرنده‌گیری مبادرت به زنده‌گیری و صید […]

فرهاد قلی‌نژاد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در دزفول اظهار کرد: مأموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان در گشت و کنترل مناطق و شکارگاه‌های آزاد، دو شکارچی غیرمجاز را دستگیر و از آنان هفت قطعه پرنده تیهو کشف کردند.

وی افزود: صیادان غیرمجاز مذکور با استفاده از تور پرنده‌گیری مبادرت به زنده‌گیری و صید پرندگان مذکور کرده و پرونده آنان به‌منظور پیگیری حقوقی و مطالبه خسارت وارده به طبیعت به مراجع قضایی ارسال شده است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست دزفول در خصوص پرونده تیهو چنین توضیح داد: این پرونده از جمله پرندگان مهم زیستگاه‌های زاگرس در شمال خوزستان به‌ویژه مناطق شکار ممنوع قلعه شاداب و هفت‌تنان در شمال دزفول است که در راستای حفاظت از نسل این پرنده از هرگونه شکار، زنده‌گیری، عرضه و فروش پرنده مذکور بدون اخذ مجوزهای قانونی شکار و صید جلوگیری به‌عمل آمده و با متخلفان برخورد قانونی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس، پرنده تیهو از تیره ماکیانسانان بوده که در مناطق تپه ماهوری و صخره‌های کم ارتفاع و مناطق باز با شیب‌های شکسته به‌سر برده و در ایران بومی و کنترل شکار این پرنده و برداشت آن به‌ویژه حفاظت از آشیانه و تخم‌ها اهمیت دارد.

اشتراک مطلب با :