تاریخ انتشار خبر: ۲۳ , خرداد, ۱۳۹۳ | ۲۱:۰۴:۰۷
کد خبر : 15770

آبشار شوی دزفول در فهرست آثار ملی و طبیعی ایران ثبت می شود

دزنا ۲۴”  ˈفرهاد قلی نژادˈ در سخنرانی پیش از خطبه های این هفته نماز جمعه دزفول به مناسبت هفته محیط به تشریح فعالیت های این اداره پرداخت و گفت:در راستای گسترش فرهنگ حفاظت از محیط زیست در سال گذشته آموزش های زیست محیطی در سطح مدارس به دانش آموزان این شهرستان ارائه شد. وی افزود:برای […]

دزنا ۲۴”  ˈفرهاد قلی نژادˈ در سخنرانی پیش از خطبه های این هفته نماز جمعه دزفول به مناسبت هفته محیط به تشریح فعالیت های این اداره پرداخت و گفت:در راستای گسترش فرهنگ حفاظت از محیط زیست در سال گذشته آموزش های زیست محیطی در سطح مدارس به دانش آموزان این شهرستان ارائه شد.

وی افزود:برای حفاظت از جنگل های زاگرس در شمال خوزستان نیز ایستگاه محیط بانی هفت تنان راه اندازی و شروع به کار کرد.

قلی نژاد با اشاره به دیگر برنامه های محیط زیست در سال گذشته گفت:در خصوص کاهش استفاده از سموم کشاورزی در تولید محصولات نیز آموزش های لازم به کشاورزان دزفول ارائه شد و با همکاری جهاد کشاورزی عملیات خاکورزی حفاظتی در جهت حفاظت از خاک اجرا شد.

رییس اداره حفاظت محیط زیست دزفول افزود:این عملیات در سطح هجده هزار هکتار از اراضی کشاورزی دزفول اجرا شد همچنین آموزش های لازم در خصوص جلوگیری از آتش زدن کاه و کلش به کشاورزان ارائه گردید.

وی گفت:در خصوص بازیافت زباله نیز عملیات بازیافت برای تفکیک و ارتقای سطح بهداشتی زباله آغاز شده و فاز نخست آن پایان دیماه بهره برداری می شود ضمن اینکه برای جلوگیری از آلودگی صوتی در سطح شهر مشاغل مزاحم نیز در حال انتقال به بیرون از شهر است.

وی از ارائه پرونده آبشار شوی دزفول برای ثبت در فهرست آثار ملی و طبیعی ایران خبر داد و گفت: آبشار شوی به عنوان سی و پنجمین اثر ملی و طبیعی ایران به ثبت خواهد رسید.

قلی نژاد در خاتمه از شهروندان خواست در حفاظت از محیط زیست این اداره را یاری کنند تا شاهد ارتقای شاخص های زیست محیطی در منطقه باشیم.

اشتراک مطلب با :