تاریخ انتشار خبر: ۱۴ , خرداد, ۱۳۹۳ | ۱۹:۳۸:۴۹
کد خبر : 15641

صیفی جات روی دست کشاورزان دزفول مانده است

به گزارش خبرنگار دزنا ۲۴، ˈحبیب الله آصفی ˈ روز چهارشنبه در نشست شورای اسلامی شهرستان دزفول در شهر میانرود با اشاره به حجم بالای تولید صیفی جات در این شهرستان افزود:در حالی که در سالهای گذشته شاهد افزایش حجم صادرات به کشورهای روسیه ، ازبکستان و آذربایجان بودیم این روند از سال گذشته با […]

به گزارش خبرنگار دزنا ۲۴، ˈحبیب الله آصفی ˈ روز چهارشنبه در نشست شورای اسلامی شهرستان دزفول در شهر میانرود با اشاره به حجم بالای تولید صیفی جات در این شهرستان افزود:در حالی که در سالهای گذشته شاهد افزایش حجم صادرات به کشورهای روسیه ، ازبکستان و آذربایجان بودیم این روند از سال گذشته با مشکل آغاز شده است.

وی اظهار کرد: مشکلات داخلی پیش آمده در کشورهای عراق و اوکراین ضربه بزرگی به کشاورزی منطقه وارد کرد و باعث شد حدود ۶۰۰ هزار محصول صیفی جات دزفول در منطقه تلنبار شده و قیمت سایر محصولات را نیز پایین بیاورد.

فرماندار ویژه دزفول با اشاره به مشکلات بخش کشاورزی افزود: به دلیل سیاست های غلط گذشته ، بخش کشاورزی متحمل خسارات سنگینی شده است.

وی افزود: با وجود این مشکلات سالانه حجم زیادی محصول کشاورزی در دزفول تولید می شود اما کشاورزان منطقه به رغم هزینه سنگین برای کشت و تولید این محصولات برای فروش آنها با مشکل مواجه اند.

آصفی گفت: حجم پول در گردش و نقدینگی در دزفول بسیار بالاست ولی به دلیل نوسانات قیمت ارز،بالا رفتن قیمت دلار و یک سوم شدن قیمت ریال و بی ثباتی قیمت ها ،سرمایه گذاران رغبتی به سرمایه گذاری ندارند.

وی با بیان اینکه فقدان صنایع تبدیلی در دزفول موجب بی رغبتی سرمایه گذاری در بخش کشاورزی شده است گفت: اولویت برنامه های دزفول برنامه ریزی برای فروش محصولات کشاورزی است.

آصفی بازدهی باغات دزفول را بسیار پایین دانست و گفت: به رغم ظرفیت بالای منطقه در کشت و تولید محصولات گرمسیری، کشاورزان منطقه در خصوص کشت و تولید سایر محصولات گرمسیری از قبیل کیوی هیچ گونه دانشی ندارند.

در این نشست اعضای شوراهای اسلامی شهرهای تابعه دزفول در خصوص مشکلات این شهرها به ویژه مشکل مجتمع های دامپروری به بحث وتبادل نظر پرداختند.

اشتراک مطلب با :
  1. محبی Iran (ISLAMIC Republic Of) Unknow Browser Unknow Os گفت:

    واقعا سایت ضعیفی دارید قصد تخریب نداشتم انتقاد کردم شاید درستش کنید