تاریخ انتشار خبر: ۶ , خرداد, ۱۳۹۳ | ۲۰:۵۹:۲۷
کد خبر : 15555

نماینده مجلس: زیر ساخت لازم برای راه اندازی گمرک دزفول آماده است

ˈعباس پاپی زادهˈ روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ما  افزود:در دیدار با رییس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران ضمن تشریح ظرفیت های شهرستان دزفول در بخش کشاورزی و صادرات محصولات موضوع راه اندازی هر چه سریعتر اداره گمرک دزفول مطرح شد. وی افزود:با راه اندازی گمرک دزفول ، این شهرستان می […]

ˈعباس پاپی زادهˈ روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ما  افزود:در دیدار با رییس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران ضمن تشریح ظرفیت های شهرستان دزفول در بخش کشاورزی و صادرات محصولات موضوع راه اندازی هر چه سریعتر اداره گمرک دزفول مطرح شد.

وی افزود:با راه اندازی گمرک دزفول ، این شهرستان می تواند سهم بسزایی در صادرات محصولات به کشورهای همسایه از جمله کشور های حوزه خلیج فارس ، عراق ،ترکیه و بخصوص روسیه داشته باشد.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه محصولات کشاورزی دزفول عمدتا از طریق گمرک مازندران به روسیه صادر می شود افزود:بعد مسافت و وجود واسطه ها ضرر و زیان زیادی متحمل کشاورزان این شهرستان کرده است.

وی اظهار داشت: وجود گمرک مستقل در دزفول باعث کاهش زمان انجام امور گمرکی ، افزایش حجم صادرات ، رونق کسب و کار در منطقه شده ضمن اینکه ارز آوری قابل توجهی نیز برای کشور به دنبال دارد.

پاپی زاده افزود: ساختمان مورد نیاز گمرک دزفول آماده شده و به محض صدور مجوز لازم برای انجام امور گمرکی در اختیار گمرکات کشور قرار خواهد گرفت.

ˈمسعود کرباسیانˈ رییس کل گمرک ایران نیز در این دیدار با استقبال از توجه و پیگیری نماینده مردم دزفول به منظور راه اندازی هر چه سریعتر گمرک این شهرستان ، حمایت خود را در این رابطه اعلام کرد.

وی افزود:با توجه به آماده بودن ساختمان این اداره و اختصاص کد ارزیابی مستقل ، نیرو و امکانات مورد نیاز این اداره به گمرک دزفول واگذار می شود.

سالانه دو میلیون تن انواع محصولات زراعی و باغی در دزفول تولید می شود که امکان صادرات بسیاری از این محصولات به کشورهای همسایه وجود دارد

اشتراک مطلب با :