تاریخ انتشار خبر: ۲ , اردیبهشت, ۱۳۹۳ | ۰۰:۱۹:۰۴
کد خبر : 15123

شلوغی دفاتر کارگزاری تامین اجتماعی دزفول موجب گله مندی مردم شده است

به گزارش دزنا ۲۴، دفاتر کارگزاری تامین اجتماعی در دزفول در روزهای پایانی ماه همواره با ازدحام جمعیت مواجه بوده به طوریکه بسیاری از بیمه شدگان تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی برای تمدید دفتر چه بیمه خود با مشکل مواجه می شوند. ˈحسن فلاحی خواهˈ از بیمه شدگان مشاغل آزاد تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی […]

به گزارش دزنا ۲۴، دفاتر کارگزاری تامین اجتماعی در دزفول در روزهای پایانی ماه همواره با ازدحام جمعیت مواجه بوده به طوریکه بسیاری از بیمه شدگان تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی برای تمدید دفتر چه بیمه خود با مشکل مواجه می شوند.

ˈحسن فلاحی خواهˈ از بیمه شدگان مشاغل آزاد تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی روز یکشنبه در تماس با دفتر ایرنا گفت:به دلیل محدود بودن دفاتر کارگزاری برای تمدید دفتر چه بیمه درمانی باید ساعت ها در صف ایستاد.

وی افزود:سازمان تامین اجتماعی به رغم افزایش جمعیت زیر پوشش اقدامی برای افزایش دفاتر کارگزاری نکرده و این امر موجب شده تا در تمام ماههای سال برای تمدید دفترچه بیمه و یا پرداخت حق بیمه با مشکل مواجه شویم.

این شهروند افزود:شلوغی دفاتر کارگزاری تامین اجتماعی در دزفول به حدی است که مردم برای تمدید دفترچه درمانی و یا پرداخت حق بیمه خود از ساعات اولیه صبح در مقابل این دفاتر صف می کشند.

بسیاری از شهروندان که برای تمدید دفترچه بیمه تامین اجتماعی و یا پرداخت حق بیمه خود در مقابل شعبه شماره ۱۰۹ دفتر کارگزاری دزفول به صف ایستاده اند از سازمان تامین اجتماعی بابت این مشکل گله مند بوده و خواستار افزایش تعداد دفاتر کارگزاری شدند.

مسوول کارگزاری رسمی شعبه ۱۰۹ تامین اجتماعی دزفول علت شلوغی و ازدحام جمعیت در مقابل این شعبه را مراجعه مشاغل آزاد در روزهای پایانی ماه برای پرداخت لیست بیمه عنوان کرد.

ˈ عبدالعلی جهازی ˈ افزود: تاخیر در اعلام دستمزد سال جدید

( ۱۳۹۳ ) موجب شده تا عملا از ۲۲ فروردین ماه امکان ثبت اطلاعات حق بیمه مشاغل آزاد در سامانه تامین اجتماعی فراهم شود که این امر موجب تراکم کاری در روزهای پایانی ماه و ازدحام متقاضیان شده است.

جهازی گفت:به رغم اینکه در روزهای پایانی سال حداقل دستمزد تعیین شده اما رقم آن در سال جدید اعلام و وارد سامانه ثبت تامین اجتماعی می شود که این امر مشکلاتی برای مردم موجب شده و شلوغی دفاتر کارگزاری را به دنبال دارد.

وی افزود: این تاخیر موجب شد تا ثبت لیست بیمه مشاغل آزاد ، کارگران ، باربران ، کارگران ساختمانی و رانندگان و صدور فیش برای آنان عملا از اوایل امسال تا ۲۲ فروردین ماه میسر نشود.

جهازی یکی دیگر از علل شلوغی دفاتر کارگزاری در سایر ماه ها را تاخیر در ارائه لیست بیمه از سوی کارفرمایان عنوان کرد و اظهار داشت:کارفرمایان به جایی اینکه در طول ماه نسبت به ارائه لیست بیمه کارکنان تحت پوشش اقدام نمایند ، در روزهای پایانی ماه اقدام می کنند.

وی تعداد دفاتر کارگزاری تامین اجتماعی در سطح شهرستان دزفول را سه شعبه عنوان کرد.

ایرنا

اشتراک مطلب با :