تاریخ انتشار خبر: ۲۷ , فروردین, ۱۳۹۳ | ۲۰:۳۳:۰۰
کد خبر : 15061

موتورسواران بیشترین قربانیان حوادث رانندگی در دزفول

به گزارش شبکه اطلاع رسانی دزنا ۲۴،  ˈمهدیه توکلیˈ در نشست خبری در جمع خبرنگاران با اشاره به شعار امسال هفته سلامت با عنوان ˈ یک عمر سلامتی با خود مراقبتی ˈ افزود:۶۵ تا ۸۵ درصد حوادث با خود مراقبتی قابل پیشگیری است. وی همچنین گفت: طبق بررسی بعمل آمده در سال گذشته ۷۷۶ مورد […]

به گزارش شبکه اطلاع رسانی دزنا ۲۴،  ˈمهدیه توکلیˈ در نشست خبری در جمع خبرنگاران با اشاره به شعار امسال هفته سلامت با عنوان ˈ یک عمر سلامتی با خود مراقبتی ˈ افزود:۶۵ تا ۸۵ درصد حوادث با خود مراقبتی قابل پیشگیری است.

وی همچنین گفت: طبق بررسی بعمل آمده در سال گذشته ۷۷۶ مورد کاهش شنوایی در حوزه کاری دانشگاه علوم پزشکی دزفول شناسایی شده که ناشی از حوادث کار بوده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی دزفول بیماریهای قلبی عروقی ، حوادث و سرطان را سه عامل مرگ و میر در قرن اخیر برشمرد و گفت: سالانه ۹۰ هزار نفر در ایران به سرطان مبتلا می شوند که با تغییر سبک زندگی ، پرهیز از مصرف الکل و استعمال دخانیات و کاهش مصرف نوشابه گازدار ؛ فست فود و سوسیس و کالباس می توان از ابتلا به این بیماری جلوگیری کرد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی دزفول قرن اخیر را قرن اپیدمی بیماریهای غیر واگیر عنوان کرد و افزود: ۴۰ درصد سرطان ها قابل پیشگیری است.

وی سرطان معده را کشنده ترین نوع سرطان بیان کرد و گفت:عامل بیماری های قلبی و عروقی نیز ، فشار خون بالا ، دیابت ، چاقی و اضافه وزن می باشد که تاثیر مستقیم در بیماریهای قلبی و عروقی و نیز سکته مغزی دارند.

توکلی با اشاره به هفته سلامت از یکم تا هفتم اردیبهشت ماه اظهار کرد: معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی دزفول در راستای شعار امسال هفته سلامت برنامه های متنوعی را برای تشویق مردم به خود مراقبتی تدارک دیده که در سطح مدارس ، کارخانجات ، دانشگاهها و سایر بخش ها برای مردم برگزار می شود.

مسوولان دزفول وجود بیش از ۲۰۰ هزار دستگاه موتور سیکلت در این شهرستان را تایید کرده و آنرا مشکلی برای ترافیک این شهر می دانند.

تردد در پیاده رو ، انجام حرکات نمایشی ، بی توجهی به قوانین و عبور از چراغ قرمز و آلودگی صوتی از جمله مشکلات ایجاد شده توسط موتور سواران در دزفول می باشد.

اکثر راکبان موتورسیکلت در دزفول از کلاه ایمنی استفاده نمی کنند

اشتراک مطلب با :