تاریخ انتشار خبر: ۴ , فروردین, ۱۳۹۳ | ۲۱:۱۶:۵۱
کد خبر : 14760

شکرالله قارم گفت : استقبال بی نظیرمسافران نوروزی از بخش شهیون دزفول

به گزارش شبکه اطلاع رسانی دزنا ۲۴”   شکرالله قارم د مصاحبه به خبرنگارما  گفت: حضور گسترده گردشگران در روستاهای شهیون باعث شده است تا ترافیکی سنگین ولی روان در روستاهای این بخش زیبا و دیدنی شهرستان دزفول حکم‌فرما شود. بخشدار بخش شهیون در این‌باره در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار می‌کند: تمهیدات لازم برای استقبال […]

به گزارش شبکه اطلاع رسانی دزنا ۲۴”   شکرالله قارم د مصاحبه به خبرنگارما  گفت: حضور گسترده گردشگران در روستاهای شهیون باعث شده است تا ترافیکی سنگین ولی روان در روستاهای این بخش زیبا و دیدنی شهرستان دزفول حکم‌فرما شود.

بخشدار بخش شهیون در این‌باره در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار می‌کند: تمهیدات لازم برای استقبال از میهمانان نوروز دراین منطقه فراهم شده است و هیچ مشکلی برای حضور گردشگران وجود ندارد.او از راه اندازی چادر همیاران محیط زیست در روستای بیشه بزان  و راهنمایی مسافران وگردشگران و ارائه توصیه های زیست محیطی وتوزیع پاکت مخصوص زباله دراین منطقه خبرداد

شکرالله قارم  خاطر نشان می‌کند: مقرر شده است تا پایان تعطیلات نوروزی مراکز درمانی و امنیتی به‌طور مستمر به فعالیت روزمره خود ادامه دهند تا مشکلی برای گردشگران در این منطقه به وجود نیاید.

وی با اشاره به اینکه مشکل برای اسکان گردشگران در این منطقه وجود ندارد، می‌افزاید: برای اسکان گردشگران در این منطقه طبیعی و بکر اداره آموزش پرورش  طبق همه ساله همکاری بسیار زیادی کرده است
بزرگترین و بلندترین آبشار موجود در خاورمیانه با نام آبشار شوی در منطقه عمومی شهیون واقع شده است و همه ساله گردشگران زیادی از این جاذبه تاریخی و طبیعی برای تفریح استفاده می‌کنند.

از مکان‌های دینی و قابل بازدید این منطقه باید به روستای تاریخی و باستانی لیوس اشاره کرد که منطقه‌ای بکر و دست نخورده در بخش تاریخی به شمار می‌آید.

قلعه تاریخی شاداب از جمله آثار تاریخی موجود در این منطقه است که به دلیل ارزش معماری و تاریخی همه ساله مورد توجه گردشگران این شهرستان قرار می‌گیرد.

از نظر بسیاری از گردشگران در خوزستان بخش شهیون از جمله مناطق بکر و دست نخورده تاریخی است که جاذبه فراوانی در بخش گردشگری دارد و باید از آن حمایت بیشتری شود.

آب و هوایی بسیار مناسب در فصل بهار و طبیعتی دست نخورده این منطقه را به مناطق نمونه گردشگری در کشور تبدیل می‌کند که هر بازدید کننده‌ای را همه ساله در این فصل به خود فرا می‌خواند.

قرار گرفتن بخش شهیون در درون شهرستان دزفول از جمله داشته‌هایی است که این بخش تاریخی و گردشگری را برای بازدید مهیا کرده است زیرا گردشگران دزفول که برای دیدن مناظر طبیعی و تاریخی به این شهرستان سفر می‌کنند، مقداری از فرصت خود را در این منطقه صرف می‌کنند.

با تامین زیرساخت‌های گردشگری می‌توان در راستای رفع مشکلات اقتصادی این منطقه گام‌های اساسی برداشت و مسئولان امر در این باره باید فعالیت اساسی و زیربنایی را در دستور کار قرار دهند.

اشتراک مطلب با :
  1. غلامرضا Iran (ISLAMIC Republic Of) Unknow Browser Unknow Os گفت:

    مهمانان احتیاج به حمام دارند!!!!!!!!این حضور گسترده قابل پیش بینی بود و بیشتر هم میشود در روزهای باقی مانده.کنار توی راه دریاچه چطوره امسال؟؟؟؟