تاریخ انتشار خبر: ۲۴ , اسفند, ۱۳۹۲ | ۱۱:۵۶:۵۴
کد خبر : 14659

مشکل صادرات کشاورزان دزفولی را متضرر کرد

دزنا ۲۴” ˈمحمداحمدی سیاهپوشˈ افزود:محصول مرکبات و سبزیجات دزفول از جمله شوید به دلیل بارندگی زمستان آلوده به قارچ شده و بعضا زرد شد که این امر موجب کاهش استقبال مشتری از این محصولات گردید. وی افزود:این آلودگی موجب کسادی بازار محصول شوید و مرکبات دزفول شد. احمدی سیاهپوش اظهار داشت:کشور عراق نیز در زمستان […]

دزنا ۲۴” ˈمحمداحمدی سیاهپوشˈ افزود:محصول مرکبات و سبزیجات دزفول از جمله شوید به دلیل بارندگی زمستان آلوده به قارچ شده و بعضا زرد شد که این امر موجب کاهش استقبال مشتری از این محصولات گردید.

وی افزود:این آلودگی موجب کسادی بازار محصول شوید و مرکبات دزفول شد.

احمدی سیاهپوش اظهار داشت:کشور عراق نیز در زمستان امسال به دلیل حمایت از تولید کنندگان داخلی اجازه واردات برخی محصولات از ایران را نداد ضمن اینکه آن محصولاتی که مجوز ورود داشت می بایست از طریق کردستان به عراق صادر شود که این امر هزینه زیادی برای کشاورزان شمال خوزستان در بر داشت.

وی از دست دادن بازار اوکراین به ویژه شوید و جعفری به دلیل مشکلات پیش آمده در این کشور را از دیگر عوامل ضرردهی کشاورزان شمال خوزستان دانست و گفت:یکی از بازارهای شمال خوزستان در کشور روسیه نیز در زمستان دچار مشکل شد و بازار شمال خوزستان نیز در روسیه از بین رفت.

وی سرد شدن بی سابقه هوا و بروز برف وکولاک در شهرهای شمالی کشور را از دیگر دلایل ضرردهی کشاورزان دزفول دانست وگفت:به دلیل برف وبوران در زمستان امسال تردد درون شهری وبرون شهری در شهرهای شمالی کشور کاهش یافت و خرید محصولات کشاورزی دزفول نیز به حداقل رسید.

سالانه ۲ میلیون تن محصول کشاورزی شامل ۶۷ نوع محصول در دزفول کشت و تولید می شود

ایرنا

اشتراک مطلب با :
  1. غلامرضا Romania Unknow Browser Unknow Os گفت:

    منطقه کشاورزی سبیلی از این قاعده که فرمودی امسال مستثنا است چون محصولش بسیار پر بار و با کیفیت است اسفناج و شوید اعلا تا بخواهی هست