تاریخ انتشار خبر: ۲۳ , اسفند, ۱۳۹۲ | ۲۰:۵۲:۱۱
کد خبر : 14649

مسوولان فرهنگی که تازه مسوولیت گرفته اند باید داس را زمین بگذارند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی دزنا ۲۴”  حجت الاسلام ˈسیدمحمدعلی قاضی دزفولیˈ در خطبه های این هفته نماز جمعه دزفول افزود: اقتصاد مقاومتی به معنای ریاضت اقتصادی افراد نیازمند نیست. وی افزود:اقتصاد مقاومتی در سایه اشتغال،تولید ،مسکن ، فراهم کردن شرایط ازدواج و پیشرفت کشور در همه عرصه ها محقق می شود و کلیه اقشار […]

به گزارش شبکه اطلاع رسانی دزنا ۲۴”  حجت الاسلام ˈسیدمحمدعلی قاضی دزفولیˈ در خطبه های این هفته نماز جمعه دزفول افزود: اقتصاد مقاومتی به معنای ریاضت اقتصادی افراد نیازمند نیست.

وی افزود:اقتصاد مقاومتی در سایه اشتغال،تولید ،مسکن ، فراهم کردن شرایط ازدواج و پیشرفت کشور در همه عرصه ها محقق می شود و کلیه اقشار جامعه باید از مواهب آن بهره مند شوند.

خطیب جمعه دزفول با اشاره به حوادث سال ۱۳۹۲ گفت: ملت ایران اسلامی سال پرفراز و نشیبی را در این سال پشت سر گذاشت و حماسه سیاسی در سال ۱۳۹۲ در کشور محقق شد که امیدواریم اقتصاد مقاومتی نیز در سال جدید تحقق یابد.

خطیب جمعه دزفول اقتصاد مقاومتی را یک ضرورت برای کشور خواند و افزود:چه مذاکرات با گروه۱+ ۵ به نتیجه برسد چه نرسد اقتصاد مقاومتی باید تحقق یابد و این از اولویت های کشور است.

وی با تاکید بر عزم ملی وفراگیر مردم در تحقق اقتصاد مقاومتی گفت:اگر همه اقشار جامعه همدل وهم پیمان شوند توطئه و فتنه دشمنان به خودشان باز می گردد.

وی در ادامه با تسلیت سیزدهم جمادی الاول سالروز شهادت حضرت فاطمه (س) افزود:با توجه به تقارن نوروز با ایام شهادت حضرت فاطمه (س) ،نوروز امسال باید رنگ وبوی فاطمی داشته باشد.

امام جمعه دزفول اظهار داشت: مردم در دید وبازدید عید ذکر حضرت فاطمه (س) را فراموشی نکنند ضمن اینکه مراسم جشن و عروسی با فاصله چند روز از ایام فاطمیه برگزار شود.

وی با انتقاد از همراه اول گفت:همراه اول به مناسبت نوروز و بدون توجه به ایام فاطمیه اقدام به انتشار پیامی در خصوص آهنگ های پیشواز شاد نوروزی کرد که جای بسی تعجب دارد.

حجت الاسلام قاضی دزفولی اظهار داشت:همراه اول می تواند با برنامه های فرهنگی متناسب به استقبال ایام فاطمیه برود.

خطیب جمعه دزفول افزود:مسوولان مراقب برخی افراد که در این ایام شیطنت می کنند باشند و با آنها برخورد کنند تا حرمت حضرت فاطمه نگهداشته شود.

امام جمعه دزفول در فراز دیگری از خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به ۲۴ اسفندماه سالروز انفجار بمب در آیین نماز جمعه تهران در سال ۶۳ افزود:این بمب گذاری توسط منافقین کوردل انجام شد که بر اثر آن تعدادی از نمازگزاران به شهادت رسیدند.

وی سالروز ارتحال یادگار امام (ره) ˈحاج سید احمد خمینیˈ را گرامی داشت و اظهار داشت:حاج احمد در کنار امام خمینی(ره) نقش بسیار مهم و کلیدی داشت و به عنوان امین امام در کلیه عرصه ها انجام وظیفه می کرد.

حجت الاسلام قاضی دزفولی گفت:حاج احمد یک ولایتمدار به تمام معنا بود و وقتی که امام رحلت فرمودند ، بر تبعیت از ولایت تاکید کرد که این رفتار ایشان باید برای سیاسیون درس باشد چرا که اطاعت از حضرت خامنه ای اطاعت از امام راحل(ره) است.

امام جمعه دزفول در فراز دیگری از خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به تشکیل حلقه های صالحین و شجره طیبه صالحین گفت:حلقه صالحین یکی از جامع ترین طرح های آموزشی تربیتی است که با تولیت سپاه و بسیج در کشور در حال انجام است.

وی افزود:این طرح یک طرح گسترده و مورد توجه مقام معظم رهبری است که می تواند بهترین طرح در برابر هجمه فرهنگی دشمن باشد.

حجت الاسلام قاضی دزفولی همچنین خطاب به برخی مسوولان گفت:مسوولان فرهنگی که تازه مسوولیت گرفته اند باید داس را زمین بگذارند و کلید را در دست گیرند و مشکلات مردم را حل کنند و در آستانه سال نو ذائقه برخی ها را تلخ و آنها را از نان خوردن نیندازند.

در آیین نماز جمعه امروز دزفول از مساجد رسول اعظم (ص) و امام حسن عسکری (ع) که هزینه ساخت دو خشت طلای حرم امیرالمومنین(ع) را تامین کردند تجلیل شد

ایرنا

اشتراک مطلب با :