تاریخ انتشار خبر: ۲۳ , اسفند, ۱۳۹۲ | ۰۹:۵۶:۵۹
کد خبر : 14644

سه چهره ماندگار دزفول معرفی و تجلیل شدند

دزنا ۲۴”  امام جمعه دزفول در این آیین که با استقبال مردم روبرو شد در سخنانی گفت:خدمت صادقانه باید به یک فرهنگ در جامعه تبدیل شود. حجت الاسلام ˈسیدمحمدعلی قاضی دزفولیˈ افزود:استاد حاج عبدالمجید عروه،استاد حبیب نقاش وحاج ملک جراح سرمایه های معنوی شهر هستند و تجلیل از آنها تجلیل از سرمایه های جامعه است. […]

دزنا ۲۴”  امام جمعه دزفول در این آیین که با استقبال مردم روبرو شد در سخنانی گفت:خدمت صادقانه باید به یک فرهنگ در جامعه تبدیل شود.

حجت الاسلام ˈسیدمحمدعلی قاضی دزفولیˈ افزود:استاد حاج عبدالمجید عروه،استاد حبیب نقاش وحاج ملک جراح سرمایه های معنوی شهر هستند و تجلیل از آنها تجلیل از سرمایه های جامعه است.

وی اظهار داشت:جامعه ای که از سرمایه های معنوی خود قدردانی کند در مسیر رشد و پیشرفت قرار می گیرد لذا تجلیل از مشاهیر یک وظیفه است.

حجت الاسلام قاضی دزفولی با اشاره به فعالیت های استاد حبیب نقاش گفت:هنر و اثر هنری به ذات اقدس الهی باز می گردد و یک نقاشی بدیع می تواند بیانگر جلوه ای از خلقت هستی باشد و روح انسان را صیقل بخشد.

وی با اشاره به فعالیت های حاج عبدالمجید عروه دیگر چهره ماندگار دزفول در حوزه معماری اظهار داشت:معماری یک هنر بی انتهاست و معمار با قوه خلاقیت دست به نبوغ می زند.

امام جمعه دزفول افزود:این افراد با هدف متعالی خود با چشم پوشی از مادیات ،زندگی خود را صرف کار وخدمت به مردم کردند.

وی ارزش هر جامعه را به علمش دانست وافزود:اگر در جامعه ای افراد دانشمند و مشاهیر تجلیل شوند آن جامعه رشد کرده و استعدادها و نبوغ مردم آن سرزمین به فعلیت خواهد رسید.

امام جمعه دزفول با اشاره به فعالیت های مرحوم حاج ملک جراح گفت:این استاد در زمینه طبابت از کمترین امکانات استفاده می کرد و با قوه ابتکار و خلاقیت خود ارتوپدی،جراحی و شکسته بندی می کرد در حالیکه تمام این کارها را به صورت تجربی فرا گرفته بود.

وی افزود:این استاد اعجوبه ای بود که با یک عمل جراحی ساده بیماری های صعب العلاج بسیاری را درمان می کرد و بدون هیچ توقعی به خدمت صادقانه می پرداخت لذا این خدمت صادقانه باید در بین جوانان جامعه نهادینه وبه یک فرهنگ تبدیل شود.

حجت الاسلام قاضی دزفولی اظهار داشت:پزشکان باید از این فرد وارسته الگو بگیرند.

فرماندار ویژه دزفول نیز هدف از برگزاری این آیین را تجلیل از خدمتگزاران و مقام شامخ آنها عنوان کرد وگفت:باید از افرادی که مردم از آنها به نیکی یاد می کنند تجلیل شود.

ˈعبدالرضا احسانی نیاˈ افزود:جوانان باید در هر پست ومقامی بدانند مردم کارهای آنها را فراموش نمی کنند .

در این آیین که با اجرای دکلمه ،مولودی خوانی و پخش کلیپ از فعالیت های سه چهره ماندگار دزفول همراه بود از استاد عبدالمجید عروه، استاد حبیب نقاش آخرین بازمانده از نقاشی قهوه خانه ای و حاج ملک جراح سه چهره ماندگار این شهرستان تجلیل به عمل آمد.

اشتراک مطلب با :