تاریخ انتشار خبر: ۲۳ , اسفند, ۱۳۹۲ | ۰۹:۵۲:۰۳
کد خبر : 14639

نجات جان ۲۰۰ گرفتار سیلاب در خوزستان

علی خدادادی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگارما اظهار کرد: بر اثر بارندگی چند روز گذشته در خوزستان ۲۰۰ نفر از مردم خوزستان در شهرستان‌های اهواز، شوشتر، شوش و مسجدسلیمان که گرفتار سیلاب شده بودند با کمک نیروهای امدادی هلال احمر نجات یافتند. وی افزود: سیل در مناطق بازار چشمه علی، نمره یک و روستای گلگیر در […]

علی خدادادی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگارما اظهار کرد: بر اثر بارندگی چند روز گذشته در خوزستان ۲۰۰ نفر از مردم خوزستان در شهرستان‌های اهواز، شوشتر، شوش و مسجدسلیمان که گرفتار سیلاب شده بودند با کمک نیروهای امدادی هلال احمر نجات یافتند.

وی افزود: سیل در مناطق بازار چشمه علی، نمره یک و روستای گلگیر در مسجدسلیمان به ۳۰ خانوار آسیب رسانده که نیروهای امداد و نجات با استفاده از تجهیزات و توان امدادی به نجات ۱۵۰ نفر از مردم این مناطق اقدام کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان اظهار کرد: بارندگی‌های چند روز گذشته در منطقه شهرک و خشایار اهواز نیز موجب ایجاد سیل و آب گرفتگی معابر و منازل و بروز خسارت کلی به ۳ خانوار شده است که امدادگران به این مناطق نیز امدادرسانی کرده‌اند.

وی با اشاره به ایجاد سیل و آب گرفتگی در شوشتر گفت: سیلاب در سطح شهرستان شوشتر باعث ایجاد خسارت به ۵ خانوار شد که امدادگران جمعیت هلال احمر پس از ارزیابی به عملیات امدادرسانی اقدام نموده و ۲۵ نفر از آسیب‌دیدگان سیل اخیر از خدمات امداد جمعیت بهره‌مند شده‌اند.

خدادادی ادامه داد: در شهرستان شوش نیز بارندگی‌های روز گذشته باعث ایجاد آبگرفتگی معابر شده است که امدادگران جمعیت هلال احمر مشغول ارزیابی و امدادرسانی هستند.

وی با بیان اینکه برای کمک به مناطق سیل‌زده ۱۱ گروه امداد رسان به تعداد ۴۵ نفر، ۸ دستگاه لجن کش و موتور برق، ۹ دستگاه انواع خودروی پشتیبانی و امدادی اعزام شدند، افزود: در مجموع ۱۳۷ تخته پتو، ۶۲ تخته موکت به متراژ ۵۵۰ متر، ۴۶ دستگاه چراغ و فانوس، ۱۵۰ متر نایلون پوششی، ۵۰۰ قوطی کنسروجات، ۶۷۵ کیلو قند، شکر، روغن، حبوبات و چای به همراه ملزومات امدادی دیگر در بین آسیب دیدگان توزیع شده است.

فارس

اشتراک مطلب با :