تاریخ انتشار خبر: ۲۱ , اسفند, ۱۳۹۲ | ۲۱:۲۹:۰۳
کد خبر : 14615

کاهش ۴۰۰میلیونی مخاطبان فیس‌بوک طی چند ماه گذشته

دزنا ۲۴،این روزها فیس بوک به سوژه برخی از محافل تبدیل شده است؛ فیسبوکی که در سال ۸۸ به دلیل دامن زدن به فتنه ۸۸ و همچنین گسترش فحشا در کشور فیلتر شد. حال بار دیگر با هجوم گسترده برخی از دولت‌مردان به فیس بوک و اظهارنظرهای آن‌ها در این شبکه اجتماعی، تعدادی از مردم […]

دزنا ۲۴،این روزها فیس بوک به سوژه برخی از محافل تبدیل شده است؛ فیسبوکی که در سال ۸۸ به دلیل دامن زدن به فتنه ۸۸ و همچنین گسترش فحشا در کشور فیلتر شد.

حال بار دیگر با هجوم گسترده برخی از دولت‌مردان به فیس بوک و اظهارنظرهای آن‌ها در این شبکه اجتماعی، تعدادی از مردم نیز برای آگاهی از این اظهارنظرها به این شبکه اجتماعی پیوسته اند.

وزیر ارشاد درحالی از رفع فیلتر فیس بوک در کشور سخن می‌گوید و آن را یک مأموریت ویژه برای خود در دولت یازدهم می‌داند که شکست ها و کاهش محبوبیت پی در پی فیسبوک از اوایل سال قبلی میلادی آغاز شد به نحوی که در خردادماه امسال «مارکتینگ لند» به عنوان بزرگترین مرکز ارزش گذاری کمپانی های اینترنتی در جهان با اعلام کاهش ۳۶ درصدی ارزش سهام فیسبوک، این کمپانی صهیونیستی-آمریکایی را در شُرُف ورشکستگی اعلام کرد و اخیرا «اینترنت ورلد استتز» با انتشار آمار تعداد کاربران فیسبوک نشان داد که پس از افشاگری های جاسوس سابق آمریکایی، ادوارد اسنودن، نزدیک به ۴۰۰ میلیون کاربر شبکه اسرائیلی فیسبوک در سراسر جهان، حساب کاربری خود را حذف کرده اند.

طبق آمار و ارقامی که در مجامع رسمی بین‌المللی منتشر شده است تعداد کاربرانی که حساب کاربری خود را در این شبکه اجتماعی بسته‌اند به شدت افزایش یافته است؛ این در حالی است که تعداد کاربران فیس بوک از سن ۱۳ تا سن ۲۴ ساله رشد منفی داشته‌اند و این رقم به بیش از ۳۲ درصد نیز رسیده است.

نکته جالب تر اینکه تنها کاربران بالای ۵۰ سالگی افزایش پیدا کرده اند که نشان‌دهنده ورود افراد مسن به این شبکه اجتماعی و خروج جوانان از آن است.

طبق آماری که در جدول زیر نیز مشاهده می‌شود رشد تعداد افراد تحصیل‌کرده نیز در این شبکه اجتماعی به شدت منفی بوده است؛ به طوری که افراد با تحصیلات دبیرستان و دانشگاهی در این شبکه اجتماعی حضور کمتری داشته‌اند.

اشتراک مطلب با :
  1. محمد Iran (ISLAMIC Republic Of) Unknow Browser Unknow Os گفت:

    همه رفتن تو واتس اپ و …..
    حالش بیشتره